
“Kurzemes atslēgas” novērtē! Ķīnā sākuši viltot Aizputē ražotās slēdzenes
Aizputes rūpnīcas “Kurzemes atslēga” ražotās slēdzenes novērtējuši ķīnieši – kā vērtas, lai viltotu. Atdarināts arī iepakojums, vienlaikus uzdrukājot “Made in China”.
“Kurzemes atslēgas” realizācijas daļas darbinieki šajās dienās bija darba vizītē Vidusāzijā, apmeklējot specializētos furnitūras vairumtirdzniecības uzņēmumus, kur arī ieraudzīja viltojumus, “Kas Jauns Avīzei” atklāj uzņēmuma valdes loceklis Jānis Kreicburgs.

Protams, nav nekas jauns, ka labi zināmu Eiropas zīmolu preces ražo Ķīnā, taču šis ir cits gadījums. “Šobrīd gaidām atpakaļ kolēģus un paralēli apsveram dažādas iespējas, lai mēģinātu situāciju risināt mums vēlamā virzienā,” teic Kreicburgs. Viņš spriež, ka noteikti būs nepieciešama Tirdzniecības un rūpniecības kameras un arī valsts iestāžu iesaiste.

“Tas, ka mazajā Aizputē ražotā produkcija ir izpelnījusies lielās Ķīnas uzmanību, protams, silda sirdi, bet, kā tas bieži šādās situācijās mēdz būt, viltojumi ir zemes kvalitātes izstrādājumi, kuri iepakoti mūsu kārbiņām identiskos iepakojumos, tādējādi radot nopietnu kaitējumu mūsu zīmolam un rūpnīcas reputācijai,” teic Kreicburgs.
Turklāt šāda rīcība rada finansiālus zaudējumus, jo uzņēmuma potenciālo tirgus vietu aizņem pakaļdarinājumi par daudz zemāku cenu. “Kas ir vēl nepatīkamāk, konstatēts, ka mūsu ražotajos slēdzeņu komplektos atsevišķas daļas tiek izņemtas un aizvietotas ar lētām un nekvalitatīvām, oriģinālās tirgojot par ievērojami lielāku cenu atsevišķi no komplekta,” stāsta Kreicburgs.

Par spīti blēžiem, “Kurzemes atslēga” turpina rosīgu darbu – vairāk nekā pusi ražojumu uzņēmums eksportē, galvenokārt uz Lietuvu, Igauniju, Somiju, Dāniju, Vāciju, nelielu daļu arī uz Uzbekistānu. “Arī no tā, ko pārdodam vietējā tirgū, lielāko daļu eksportē mūsu klienti un partneri, iebūvētu logos, durvīs, mēbelēs un citos ražojumos,” piebilst Kreicburgs.
Rūpnīcas pirmsākumi rodami 1960. gadā, kad no Rīgas uz Aizputi pārcēla metālizstrādājumu fabrikas “Kvēle” iecirkņus un izveidoja rūpkombinātu “Aizpute” ar specializāciju atslēgu un būvapkalumu ražošanā. Vēlākos gados to pārsauca par rūpnīcu “Kurzeme”, 1976. gadā te strādāja ap 1000 cilvēku. Neatkarības laikā notika privatizācija, tagadējais īpašnieks ir akciju sabiedrība “Kurzemes atslēga”.
