112

"Nopietni? Kādā valstī mēs dzīvojam?" Māte sašutusi: dēls nolec no Akmens tilta, bet policija viņu ar visām slapjajām drēbēm ieliek izolatorā

Marianna Ozola

Jauns.lv

Pirmajās Lieldienās Daugavas krastos risinājās neparasts un satraucošs notikums – kāds aptuveni 30 gadus vecs vīrietis, būdams alkohola reibumā, ar visām drēbēm metās ūdenī no Akmens tilta, acīmredzot vēlēdamies nopeldēties. Par laimi, viņam izdevās saviem spēkiem nokļūt krastā, kur notikuma vietā jau bija ieradušies mediķi un drošības dienesti. Māte stāsta, ka dēls aizturēts un ar visām slapjajām drēbēm ievietots izolatorā uz 12 stundām.

"Nopietni? Kādā valstī mēs dzīvojam?" Māte sašutus...

Kā TV3 raidījumam "Bez tabu" skaidro satrauktā māte, likumsargi dēlu iegrūduši mašīnā un aizveduši sev līdzi. "Viņš ir lecis Daugavā, it kā nopeldēties. Gribējis iet mājās, bet policija uzreiz pasaukusi pie sevis, likusi braukt līdzi. Viņi ir iegrūduši viņu mašīnā un ielikuši izolatorā uz 12 stundām. Mīļie cilvēki, viņš bija galīgi slapjš! Visu laiku slapjš tur nosēdēja. Nopietni? Kadā valstī mēs dzīvojam? "

Kā skaidro Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra virsārsts Jevgēnijs Kravčuks, hipotermija iestājas tad, kad ķermeņa temperatūra ir no 32 līdz 35 grādiem. "Šādā situācijā cietušais var pats tikt galā ar šo stāvokli, ja laicīgi tiek sniegta pirmā palīdzība. Vajag ātri novilkt slapjos apavus, drēbes. Noslaucīties ar dvieli, apsegties ar sausu segu. Ja cietušais tiek ievietots aukstā telpā, protams, viņš tur nevar sasildīties."

Policijas skaidrojums: glābšanas operācija, nevis sodīšana

Rīgas valstspilsētas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes priekšnieks Edgars Bensons-Bukšs skaidro, ka notikuma vietā bijusi plaša glābšanas brigāžu iesaiste – ieradušās divas pašvaldības policijas ekipāžas, Valsts policija, ugunsdzēsēji un mediķi.

“Mediķi apskatīja šo personu, iztaujāja un secināja, ka nav nepieciešama hospitalizācija. Tomēr persona mēģināja pamest notikuma vietu, tāpēc viņš tika aizturēts. Pastāvēja risks, ka viņš apdraud pats sevi,” norāda Bensons-Bukšs.

Viņš uzsver, ka aizturēšana ilgusi aptuveni divas stundas, nevis 12, kā apgalvo māte. Par peldi Daugavā no tilta vīrietim piemērots administratīvais sods – 350 eiro.

Tāpat policijas pārstāvis atzīst – diemžēl policijas rīcībā neesot segu vai pledus, ar ko palīdzēt nosalušajiem.

Kur vēsties pēc palīdzības?

Krīzes brīdī iedzīvotājiem ir pieejams diennakts "Skalbes" Krīžu tālrunis 67222922 (vai 27722292), kurš darbojas visu diennakti, un kurā iedzīvotājiem iespējams anonīmi izklāstīt savus pārdzīvojumus un saņemt emocionālo atbalstu no īpaši apmācītiem speciālistiem.

Tāpat visā Eiropas Savienībā iedzīvotājiem pieejams krīžu tālrunis 116123, kurā iespējams saņemt tūlītēju emocionālu atbalstu, vai arī veikt pierakstu pie sertificēta psihologa. Palīdzības tālrunis bērniem un pusaudžiem ir: 116111.

"Ja Jums ir domas par pašnāvību, nekautrējieties par to runāt ar sev tuviem cilvēkiem un vērsties pēc palīdzības pie speciālistiem - ģimenes ārsta, psihiatra, psihologa, psihoterapeita, krīzes centra speciālista vai sociālā darbinieka," aicina Nacionālais psihiskās veselības centrs. Biedrība “Saules zīmes” piedāvā atbalsta grupas cilvēkiem ar depresiju katru sestdienu un svētdienu. Kā arī sniedz privātas konsultācijas pacientiem un to tuviniekiem: tālr.26123019 (no plkst. 10.00 – 19.00).