
Zanes Dombrovskas “Skaņu muiža 360” uzsāk jauno sezonu ar koncertiem, instalācijām un telpiskās skaņas demonstrācijām

Šonedēļ jauno sezonu, piedāvājot plašu pasākumu programmu un aicinot apmeklēt telpiskās skaņu sistēmas demonstrācijas sesijas, uzsāks mūziķes un komponistes Zanes Dombrovskas pērn izveidotā kultūrtelpa un Latvijā pirmā stacionārā telpiskās skaņas koncertzāle “Skaņu muiža 360” (tā atrodas Ropažu novadā, un savulaik bijusi zināma ar vēsturisko nosaukumu “Bakhaužu muiža”).
Jau 11.maijā “Skaņu muižā 360” norisināsies viens no festivāla “Jaunās mūzikas dienas” noslēguma koncertiem ar klausīšanās sesiju un citām aktivitātēm.
No 4. līdz 8.jūnijam “Skaņu muiža 360” piedāvās apskatīt skaņu instalāciju – sadarbības projektu ar Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmiju (atgādināsim, ka Zane Dombrovska ir absolvējusi šo augstskolu, iegūstot maģistra grādu audiovizuālās kompozīcijas specialitātē). “Tas būs jauks četru dienu pasākums ar skaņas instalācijām, vizualitāti, savukārt atsevišķos dienas laikos ir paredzētas arī koncertu sesijas. Šis pasākums būs augstskolas maģistrantes Adlas Cameselles Barbosas studiju noslēguma darbs Igaunijas kompozīcijas un mūzikas tehnoloģiju festivāla Commute ietvaros,” piebilst Zane.
21.jūnijā – vasaras Saulgriežos – jau otro gadu pēc kārtas ikviens aicināts uz Muzikālu vakara pikniku “Skaņu muižā 360”. “Tas būs muzikāls pasākums ar klausīšanās sesijām koncertzālē; muižas teritorijā būs izvietotas dažādas skaņu instalācijas. Taču mēs tiešām aicinām ikvienu piknikot, ņemot līdzi savus groziņus, segas un pretodu līdzekļus, jo būtiska šī pasākuma sastāvdaļa ir tieši iespēja ļauties piknikam dabā, skaistā vietā, ar labas mūzikas klātbūtni.” Ieejas maksa ir paša apmeklētāja noteikta summa, un tā uzskatāma par katra personīgo brīvprātīgo ieguldījumu muižas atjaunošanā, tādēļ vietas šajā pasākumā nav diferencētas.
Savukārt augusta beigās muižā iecerētas mūzikas terapijas sesijas, kuru norises datumi vēl tiks precizēti, un informācija par šīm norisēm būs pieejama gan “Skaņu muižas 360” sociālā tīkla “Facebook” profilā, gan muižas mājaslapā www.skanumuiza.lv. Sesijas norisināsies gan latviski, gan angliski, un, kā saka Zane, tie būs ekskluzīvi seansi nelielai auditorijai (līdz 15 cilvēkiem, ar iepriekšējo pieteikšanos), un to autore ir igauņu komponiste un mūzikas terapeite Einike Leppik.
“Mūsu lielais šī gada jaunums, kuram gribam veltīt šo vasaru paralēli muižā notiekošajiem ēku atjaunošanas darbiem, ir skaņu sistēmas demonstrācijas sesijas, kurām aicinām pieteikties grupas, sākot no 10 cilvēkiem. Visi ir aicināti atbraukt pie mums ciemos un apskatīt vietu, kur skaņai atvēlēta vesela muiža, uzzināt interesantus faktus par muižas vēsturi, tāpat būs iespēja izbaudīt nelielu skaņas demonstrāciju un piedzīvot telpiskās skaņas burvību. Mēs vēlamies cilvēkus iepazīstināt ar šo īpašo, ieskaujošo skaņu, ar kuru pati iepazinos meistarklasē Helsinkos un vēlāk jau rezidējot Viļņā. Pēc ziemsas, mūsu skaņu sistēma – septiņpadsmit dažādos augstumos pa perimetru izvietotie skaļruņi – ir atkal uzskaņoti un gatavi skanēt. Tāpēc būsim ļoti priecīgi par iespēju uzņemt viesus, lai arī viņi varētu apsēsties, saklausīt un ekskluzīvi izbaudīt šo īpašo skaņu un šīs vietas gaisotni,” jaunās sezonas plānus atklāj Zane Dombrovska.