Rīgā uzspridzina biotualeti - vainīgajiem draud bargs sods
Valsts policijas likumsargi ir noskaidrojuši četras personas, kas, iespējams, šā gada 11. janvārī Rīgā, Dārziņos, pie sabiedriskā transporta pieturas uzspridzinājušas pārvietojamu biotualeti, informē likumsargi.
Ņemot vērā stipro sprādzienu, vien laimīgas sagadīšanās dēļ notikušajā nav cietuši cilvēki. Saistībā ar šo gadījumu uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tas izdarīts vispārbīstamā veidā.
Jauns.lv jau vēstīja, ka spriežot pēc sociālajos tīklos izplatītās informācijas un video, pirms dažām dienām Dārziņos noticis biedējošs incidents - jaunieši no palīglīdzekļiem uzmeistarojuši spridzināšanas ierīci, kas ir pietiekama, lai iznīcinātu sabiedrisko tualeti. Šo faktu portālam apstiprināja policija.
Šā gada 11. janvārī Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rīgu, Dārziņu mikrorajonu, kur aculiecinieki ziņoja, ka ir nodedzināta vai uzspridzināta pārvietojamā biotualete.
Notikuma vietā ieradās Valsts policijas darbinieki, kuri konstatēja, ka tualete, iespējams, ir uzspridzināta. Tāpat policijas rīcībā nonāca video, ko interneta vidē bija ievietojis viens no aizdomās turētajiem, un tajā bija redzams tualetes uzspridzināšanas brīdis. Likumsargi ieguva informāciju, ka ar šo noziegumu, iespējams, saistīti četri jaunieši.
Policisti izskaitļoja un 16. janvārī aizturēja pirmo personu, kas, iespējams, saistīta ar tualetes uzspridzināšanu – 15 gadus vecu pusaudzi. Tāpat janvārī tika noskaidroti pārējie trīs iesaistītie jaunieši, kuri ir sasnieguši pilngadību. Aizdomās turētie iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā.
Visas četras personas tika atzītas par aizdomās turētajiem kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta vispārbīstamā veidā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
Uz izmeklēšanas laiku aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis - policijas uzraudzība. Minētais noziegums kvalificējams kā sevišķi smags. Policija stingri brīdina, ka dažādu video filmēšana sociālajiem tīkliem nav savienojama ar noziegumu izdarīšanu!
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.