Valsts policija brīdina: telefonkrāpnieki arvien biežāk prasa instalēt programmatūras “AeroAdmin” un “HopToDesk”
Ja iepriekš krāpnieki biežāk prasīja instalēt programmatūras “AnyDesk’’, “TeamViewer” un “Skype” ar mērķi pieslēgties cietušo datoriem, tad šobrīd cietušajiem biežāk tiek lūgts lejuplādēt “AeroAdmin” un “HopToDesk”, brīdina Valsts policija.
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas pārvalde secinājusi, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir novērojams krāpšanu un to mēģinājumu skaita pieaugums, kā rezultātā pieaudzis arī cietušajiem radīto zaudējumu apmērs. Laika posmā no šā gada 1. janvāra līdz 9. augustam Valsts policijā saņemta informācija no cietušajiem, kuriem telefonkrāpnieki kopumā izkrāpuši apmēram 5,43 miljonus eiro.
Joprojām aktuāli krāpnieciski zvani banku un Valsts policijas darbinieku vārdā. Krāpnieki parasti apgalvo, ka sazvanītajiem iedzīvotājiem ir radušās problēmas ar bankas kontu, un tās steidzami jānovērš. Krāpnieki steidzina sazvanītos iedzīvotājus un mudina rīkoties ātri.
Krāpnieki piedāvā “palīdzību” un aicina instalēt attālinātās piekļuves programmatūras. Šāda programma ļauj piekļūt datoram un kontrolēt to no citas ierīces, izmantojot internetu. Tā nodrošina tādas funkcijas kā ekrāna koplietošana, failu pārsūtīšana un tālvadība, padarot to noderīgu tādu uzdevumu veikšanai kā attālināts tehniskais atbalsts, tiešsaistes sadarbība un piekļuve failiem vai programmatūrai no citas vietas. Savukārt noziedznieki var tās izmantot, lai iegūtu nesankcionētu piekļuvi datoriem, lai veiktu krāpšanu, piemēram, piekļūtu banku kontiem, nozagtu personas informāciju vai veiktu pikšķerēšanas krāpšanu.
Krāpnieki izdomā aizvien jaunus veidus kā piekļūt cietušā finanšu līdzekļiem, kā arī izmanto dažādas attālinātās piekļuves programmatūras un funkcijas. Ja iepriekš visbiežāk tās bija “AnyDesk”, “TeamViewer” un “Skype”, tad šobrīd cietušajiem biežāk tiek lūgts lejuplādēt “AeroAdmin” un “HopToDesk” programmatūras.
Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas pārvalde atgādina, ka policijas darbinieki nekad nelūdz bankas kontu piekļuves rekvizītus, nekad nelūdz apstiprināt izejošos maksājumus, kā arī instalēt attālinātās piekļuves programmatūras! Likumsargi aicina būt vērīgiem un brīdināt arī vecāka gadagājuma līdzcilvēkus par šādām krāpšanām!