Latvijas alpīnists parāda uzskatāmu video tiem, kuri netic klimata krīzei
Lai gan zinātnieki jau sen runā par globālo sasilšanu un klimata pārmaiņām, daudzi tam netic un uzskata, ka pasaulē vienmēr notikušas tādas pašas kataklizmas kā tagad, vienkārši par tām neviens nav rakstījis un runājis. Tomēr alpīnists Kristaps Liepiņš uzskatāmi parādīja, ka dramatiskas pārmaiņas patiešām ir.
"Divi video klimata krīzes "neticīgajiem tomiem" - tādu kušanu, kāda šobrīd notiek, piemēram, Dienvidamerikas kalnos, nav pieredzējusi pat Inku impērija. Izkūst ne tikai ledus, bet brūk kalni, kurus šis Permas laika sasalums turēja kopā. Tas pats notiek Alpos, Himalajos," rakstīja Kristaps Liepiņš un pievienoja video.
Divi video klimata krīzes “neticīgajiem tomiem” - tādu kušanu, kāda šobrīd notiek, piemēram, Dienvidamerikas kalnos, nav pieredzējusi pat Inku impērija. Izkūst ne tikai ledus, bet brūk kalni, kurus šis Permas laika sasalums turēja kopā. Tas pats notiek Alpos, Himalajos. pic.twitter.com/nRXRFmzpat
— alpīnists Kristaps Liepiņš (@vx_lv) July 29, 2024
Komentāros viņam rakstīja, ka postījumi ir pavisam nelieli, bet alpīnists nepiekrīt: "Inčīgi? Strauja kušana = augstnes erozija = sausums = dzeramā ūdens trūkums = milzu ugunsgrēki = gaisa piesārņojums = sugu izzušana = straujas postošu laikapstākļu maiņas = neraža… Tas tā, nepilns uzskaitījums. Nu, nu, inčīgi, vai ne?"
Perms ir sestais ģeoloģiskais periods paleozoja ērā, kas ilga apmēram 47 miljonus gadu. Tam dots Permas nosaukums, kur pirmoreiz tika pētīti šī perioda ieži. Perma sistēmu 1841. gadā pie Permas pilsētas izdalījis britu ģeologs R. Mērčisons. Viņš arī atklāja šīs sistēmas plašo izplatību Urālos un Krievijas līdzenumā.