Pie Brīvības pieminekļa uzziedējuši ziedi

Vasaras svelmē, ejot garām Brīvības piemineklim, uzvirmo patīkama ziedu smarža, kas priecē vietējos iedzīvotājus.

gallery icon
24
Sabiedrība
2024. gada 10. jūlijs, 12:52

FOTO: kas šajās dienās tik patīkami smaržo pie Brīvības pieminekļa?

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Vasaras svelmē, ejot garām Brīvības piemineklim, uzvirmo patīkama ziedu smarža, kas priecē vietējos iedzīvotājus.

Dārzniece, kura turpat pie pieminekļa rosās dobē, pastāsta, ka viņa ar savu komandu ir stādījusi tautā sauktās ledenes jeb daudz ziedu begonijas. “Tās ir svinīgas puķes, kuras padara ziedu masu gaisīgu,” stāsta dārzniece. “Dobju arhitekte ir Ligita Tomiņa, viņa ir tās projektējusi un izvēlējusies ziedus, kas atbilst pēc krāsām un kompozīcijas.”

Pati Ligita Tomiņa intervijā sīkāk pastāsta, ka izvēlēti sarkani un balti ziedi, lai uzsvērtu patriotisku motīvu. “Reizēm tu ieplāno ziedu kompozīciju, bet tu nezini, kā tas izskatīsies. Tev ir tikai vīzija. Pagājušonedēļ pati nogāju garām, un man ļoti patika. Tur lidoja balti tauriņi un skaisti visu papildināja. Tā ir tā pievienotā vērtība, kad cilvēki nāk klāt un skatās,” priecīgi pastāsta pati ainavu arhitekte.

Dobes Rīgas apkaimē veidotas, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa “Krāsainajām pasakām”. Šobrīd ir izveidotas desmit dažādu krāsu puķu dobes, piemēram, Vērmanes dārzā apskatāma Sarkanā un Zaļā dobe, Bastejkalnā Brūnā, Esplanādē Lillā, bet pie Brīvības pieminekļa - Krāsainā dobe. Tieši Krāsainā dobe ir tā, kura priecē iedzīvotājus ar savu vasarīgo ziedu smaržu.

Par ziediem ir parūpējušies SIA “Rīgas mežu” daļa “Dārzi un parki’ dārznieki, kuri nodrošina galvaspilsētas zaļumu un dažādu pilsētvides objektu apsaimniekošanu, kā arī vairo to pieejamību iedzīvotājiem.

Tiek minēts, ka puķu dobes savu pilnbriedu sasniegs jūlija beigās, kad plānots otrais Baltijas Starptautiskais Vasaras puķu dobju festivāls. Iespējams, tieši tāpēc šī ziedu smarža šobrīd ir tik izteikta – ziedi tuvojas pilngatavības periodam.