foto: Ivars Soikāns/LETA
Saeimas komisija dod zaļo gaismu Madonas un Varakļānu novadu apvienošanai
Vietas norādes ceļa zīme - Varakļānu novads. Drīz tā kļūs par vēsturi.
Novadu ziņas
2024. gada 12. jūnijs, 18:17

Saeimas komisija dod zaļo gaismu Madonas un Varakļānu novadu apvienošanai

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Lai Varakļānu novadu varētu pievienot Madonas novadam, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 12.jūnijā, galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā.

Kā vēsta Saeimas tīmekļa vietne, grozījumi rosināti, lai nodrošinātu Varakļānu novada teritorijas ilgtspējīgu attīstību, jo patlaban novads neatbilst administratīvi teritoriālās reformas mērķim un kritērijiem par novadu izveidošanu. Novadam nav attīstības centra, kā arī iedzīvotāju skaita ziņā tas ir vismazākais novads – pēc Fizisko personu reģistra datiem pagājušā gada sākumā novadā dzīvoja 3138 iedzīvotāji.

Ar grozījumiem paredzēts noteikt kārtību, kādā notiek nākamās pašvaldību vēlēšanas apvienotajā Madonas novadā. Līdz nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās ievēlētās jaunās domes pirmajai sēdei Varakļānu novada un Madonas novada pašvaldības turpinās pildīt savas funkcijas administratīvajās teritorijās, kādas tās bija līdz šī gada 30.jūnijam.

Deputāti šodien atbalstīja priekšlikumu par uzdevumu Ministru kabinetam līdz šī gada 29.oktobrim izstrādāt un apstiprināt Garkalnes un Ādažu pagastu robežu grozījumus, paredzot Garkalnes pagasta daļas atdalīšanu un pievienošanu Ādažu pagasta administratīvajai teritorijai.

Grozījumi paredz, ka izmaiņas administratīvo teritoriju iedalījumā stāsies spēkā šī gada 30.jūnijā.  

Likumprojektu galīgajā lasījumā Saeimas sēdē plānots skatīt jau rīt, 13.jūnijā.