foto: ekrānuzņēmums no Facebook.com
Saulkrastos brūk Pēterupes krasts Rožu bulvārī; vietējie izmisumā
Novadu ziņas
2024. gada 29. maijs, 15:53

Saulkrastos brūk Pēterupes krasts Rožu bulvārī; vietējie izmisumā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Vietējie Saulkrastu iedzīvotāji ir satraukušies par Rožu bulvāra ceļu. Tas jau vairāku sezonu garumā veido noslīdējumus un līdz ar to nav drošs braukšanai.

Pirms neilga laika kāds Saulkrastu iedzīvotājs Jānis Zviedris savā profilā sociālajā tīklā “Facebook” dalījās ar sašutušu ziņu:

Saulkrasti. Rožu bulvāris. Jau vairākus gadus Pēterupes krasts brūk. Kad pirmo reizi krasts noslīdēja Latvijas Valsts ceļi uz dažām nedēļām izvietoja brīdinājuma zīmes. Tad aizvāca. Krasts turpināja slīdēt. Šogad jau tā pamatīgāk. Vēl vieni kārtīgi plūdi vai vairākas dienas pamatīgas lietusgāzes un ceļš varētu vairs nebūt. “Latvijas Valsts ceļi” un šis ir Jūsu risinājums? Kaspar Brišken, Jūs apmierina šī kantora darbība? Katru gadu uz šī ceļa parādās kāds nopietns defekts. Trīs saujas smilšu ir vienīgais, ko LVc var piedāvāt. Gadu gaitā ceļš ir kļuvis pusmetru šaurāks, tilts veidojas par trampalīnu, ceļa segums sastāv no ielāpiem un bedrēm. Tajā pašā laikā uz Raganas ceļa tiek mainīts segums, kas ir teicamā stāvoklī. Kaut kas šajā sistēmā nav kārtībā.

Saulkrastu pašvaldības viedoklis

Saulkrastu novada pašvaldības komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Stjade, atbildot par ceļa seguma stāvokli, norāda: “Saulkrastu novada pašvaldība vairakkārt ir informējusi VSIA “Latvijas Valsts ceļi” par esošo situāciju. Reakcija no uzturētāja puses nav sekojusi.”

Atbilde no “Latvijas Valsts ceļi”

“Latvijas Valsts ceļu” pārstāvji norāda: “Saistībā ar Saulkrastu iedzīvotāja ierakstu par ceļa seguma stāvokli Rožu bulvārī Saulkrastos, informējam, ka pašlaik ir veikti darbi un salabota noslīdējuma vieta. VSIA Latvijas Valsts ceļi seko līdzi ceļa Rožu bulvāra (V98) stāvoklim un  ikdienas uzturēšanas darbu (IUD) ietvaros novērš defektus. Ja tādi rodas, lūdzam informēt LVC, zvanot uz diennakts bezmaksas info līniju 80005555.

Vietējās nozīmes autoceļš V98 ir zaudējis valsts ceļa nozīmi un pilda pašvaldības ceļa funkciju. Pašvaldībai tas jāpārņem savā īpašumā un, atbilstoši tās prioritātēm, jāplāno remontdarbi.

Ceļi, kuri ir zaudējuši valsts ceļa funkciju, tiek uzturēti ar ikdienas uzturēšanas darbiem, remontdarbi tiem netiek plānoti.”