foto: Shutterstock
Izsisti logi, cietuši jumti, skartas rapšu platības – Sēmes pagastā paviesojusies krusa
Viens mirklis – un postījumi nodarīti.
Novadu ziņas
2024. gada 29. maijs, 10:14

Izsisti logi, cietuši jumti, skartas rapšu platības – Sēmes pagastā paviesojusies krusa

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Nav pagājis vēl pat gads, kopš tā sauktā akmens krusa nodarīja lielus postījumus īpašumiem Jaunpils, Viesatu un Irlavas pagastā, taču 25. maija pievakarē negaiss atkal paviesojies Sēmes pagastā.

Kā vēsta “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”, visvairāk krusa postījumi atklājušies pašā Sēmē un Kaivē, kā arī apkārtnē.

Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītājs Māris Valdmanis skaidro: “Stihija sākās Sēmē, un brīdi, ka te bira jau lielie krusas graudi, Kaivē vēl spīdēja saule, taču pēc mirkļa jau nelaime bija tur. Kā vēlāk secinājām, krusa bija plosījusies aptuveni 500 metru platā joslā – tā bija sākusies Sēmē un tālāk gar Sēmes ezeru virzījusies uz Kaives pusi, bet tur visdrīzāk zaudējusi spēku, jo no Pūres nav informācijas par postījumiem. Pēc stihijas zvanīja iedzīvotāji un informēja, ka problēmas ir četrām dzīvojamajām mājām, no kurām divas ir Kaivē un divas – Sēmē. Šobrīd esmu tās apsekojis, un jāsecina, ka vētrā ir cietuši vecie jumti un vietām ir izsisti arī vecie logu stikli. Tā tas ir, piemēram, Kaives muižā. Cietušas ir arī automašīnas, jo ne visi paguva tās kaut kur paslēpt. Cilvēki pat nedomāja, ka krusa var viņus ievainot un skrēja paslēpt automašīnas, tomēr daudzām ir buktes jeb iesitumi to korpusos, dažām ir bojāti lukturi vai spoguļi.”

Par to, ka kādam uzņēmumam būtu nodarīti zaudējumi, Valdmanim nebija informācijas, taču zināms, ka cietušas rapša platības. “Sēmē ziemāju platības nav skartas, bet Kaives pusē cietuši rapša sējumi,” skaidroja pārvaldnieks.

Vaicāts, ko darīt iedzīvotājiem, kam krusas dēļ ir cietušas dzīvojamās mājas, bet kas vēl nav par to informējuši, Valdmanis skaidroja, ka noteikti jāvēršas pagastu pārvaldē, un tad kopā tiks domāts, ko darīt.