foto: LETA
Par Latvijas armijas rezervistu varēs kļūt arī sešdesmitgadnieki
Karavīrs Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona 89. gadadienas pasākumā pie Rīgas pils.
Sabiedrība
2024. gada 27. maijs, 16:12

Par Latvijas armijas rezervistu varēs kļūt arī sešdesmitgadnieki

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Reaģējot uz sabiedrības milzīgo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divreizes gadā - vasarā un ziemā. Par pieciem gadiem ir palielināts arī vecuma cenzs – apgūt militārās pamatzināšanas un kļūt rezervistu varēs Latvijas pilsoņi no 18 līdz 60 gadiem.

Llīdz 2024. gada 1. jūnijam iespējams pieteikties vasaras rezervistu militārās pamatapmācības kursam, kas norisināsies trīs nedēļas no 27. jūlija līdz 17. augustam Alūksnē. Atbildes uz jautājumiem saistībā ar iestāšanos rezervistos pieejamas šeit.

Patlaban ir saņemti aptuveni 500 pieteikumi – turpat trīs reizes vairāk nekā aizvadītā gada apmācībai, informē Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

Jau ziņots, ka rezervistu militārās pamatapmācības kurss dod iespēju rezervistam - Latvijas pilsonim bez militārās sagatavotības, brīvprātīgi apgūt dienestam rezervē noteikto militāro pamatapmācību. Tie Latvijas pilsoņi, kuri ir sekmīgi apguvuši rezervistu militārās pamatapmācības kursu, dod karavīra zvērestu, saņem rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiek ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā.

Informācija par pieteikšanos rezervista pamatapmācības kursam pieejama vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv”. Neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt darba dienās no pulksten 09-16 uz tālruni 67800270 vai rakstīt uz e-pastu rezervists@mil.lv.