foto: Zane Bitere/LETA
Austrumu slimnīcā palīdzēts jau 284 Ukrainas karā cietušajiem kareivjiem
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca.
Sabiedrība
2024. gada 23. maijs, 12:08

Austrumu slimnīcā palīdzēts jau 284 Ukrainas karā cietušajiem kareivjiem

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) kopš Krievijas uzsāktā kara sākuma palīdzība sniegta jau 284 Ukrainas karā cietušajiem kareivjiem, tostarp arī Rehabilitācijas klīnikā - 60 kareivjiem.

Kā informēja slimnīcas preses sekretāre, šodien ar labdarības projekta "M-Help.com" organizēto palīdzības autobusu tika nogādāti 18 karā Ukrainā smagi cietuši cilvēki. Arī šajā reizē pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda - dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls no Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas (NMPUK), Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas, Vispārējās un neatliekamās ķirurģijas klīnikas, kā arī Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas.

Visiem pacientiem veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings - dažādi laboratoriskie izmeklējumi, pārbaudot arī multirezistento infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Pēc izmeklējumu veikšanas NMPUK, izvērtējot pacientu veselības stāvokli un gūto traumu smagumu vairāki pacienti pārvesti turpināt atveseļošanās procesu uz citām Latvijas ārstniecības iestādēm.

Ukrainas karā cietušie pacienti uz RAKUS tiek atgādāti, pateicoties labdarības projekta "M-Help.com" dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka privātai iniciatīvai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.