112
2024. gada 16. maijs, 13:46

VIDEO: policija Limbažu pusē aptur steidzīgu "Yamaha" vadītāju

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Vakar, 15. maijā, pusdienlaikā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas Limbažu novadā, Liepupes pagastā, veicot satiksmes uzraudzību, apturēja motocikla vadītāju, kurš pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, informē likumsargi.

Valsts policijas amatpersonas, veicot ierasto patrulēšanu,  uz autoceļa Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži) 64. kilometrā pamanīja kādu motociklu, kas ievērojami pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Policisti minēto transportlīdzekli apturēja un veica vadītāja dokumentu pārbaudi.

"Yamaha" vadītājs – 1978.gadā dzimis vīrietis traucās ar ātrumu 154 km/h, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā.

Par notikušo policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pēc Ceļu satiksmes likuma 55. panta, proti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 50 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7.5 tonnas.

Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 240 līdz 320 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz trīs mēnešiem.

Valsts policija aicina autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un dzīvība.