foto: IMAGO/SNA
Vizītē Pekinā tiekas Putins un Sji
Politika
2024. gada 16. maijs, 08:08

Vizītē Pekinā tiekas Putins un Sji

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv / LETA

Krievijas diktators Vladimirs Putins ieradies vizītē Ķīnā un ceturtdien Pekinā tiekas ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, Kremļa saimniekam cenšoties nodrošināt lielāku Ķīnas atbalstu karam pret Ukrainu un Krievijas izolētajai ekonomikai.

"Šis ir Putina pirmais ceļojums pēc inaugurācijas, un tātad tas iecerēts apliecināt, ka Ķīnas un Krievijas attiecības virzās jaunā līmenī," ziņu aģentūrai AFP sacīja neatkarīgais krievu politologs Konstantīns Kalačevs.

Putins intervijā Ķīnas ziņu aģentūrai "Siņhua" pirms vizītes cildināja Ķīnas "patieso vēlmi" palīdzēt atrisināt Ukrainas krīzi.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, kas ar Sji Pekinā ticies pagājušajā mēnesī, brīdināja, ka Ķīnas atbalsts Krievijas "brutālajam agresijas karam" pret Ukrainu sekmējis to, ka Krievija pastiprina raķešu, dronu un tanku ražošanu.

Ķīna apgalvo, ka Ukrainas konfliktā ir neitrāla puse, bet Ārlietu ministrija Pekinā apgalvoja, ka Putins un Sji apmainīsies viedokļiem par "divpusējām saitēm, sadarbību dažādās jomās, starptautiskajiem un reģionālajiem jautājumiem, kas ir kopīgajās interesēs".