foto: kekava.lv
Baldones sanatorijas teritorijā atrasti sīriešu un afgāņu izcelsmes bēgļi
Sabiedrība
2024. gada 13. maijs, 13:59

Baldones sanatorijas teritorijā atrasti sīriešu un afgāņu izcelsmes bēgļi

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Ķekavas novada pašvaldībai un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) reaģējot uz ziņām par radušos sadūmojumu, Baldones sanatorijas teritorijā atrasti 12 sīriešu, afgāņu un citas izcelsmes bēgļi, kuri aizturēti un novada iedzīvotāju drošībai patlaban apdraudējumu nav, ziņo pašvaldībā.

13. marta rītā Ķekavas novada pašvaldības policisti kopā ar VUGD Baldones sanatorijas ēkā, reaģējot uz izsaukumu par sadūmojumu, atraduši divpadsmit bēgļus, kuri aizturēti un tālākās darbības ar viņiem veic Valsts robežsardze. Sadūmojums, iespējams, radies, jo ēkā esošie cilvēki mēģinājuši sasildīties. Strādājot kopā ar novada pašvaldības policiju, esam pārliecinājušies, šobrīd nekādu drošības risku sanatorijas apkārtnē un novadā nav.

Ķekavas novada pašvaldība jau ilgu laiku izrāda iniciatīvu, lai iegādātos un sakoptu Baldones sanatorijas teritoriju, kas šobrīd atrodas privātīpašumā. Šis ir vēl viens stimuls strādāt pie tā, lai sanatorijas teritorija beidzot tiktu sakopta un šādas situācijas neatkārtotos.

Novada pašvaldības darbinieki ir saziņā ar teritorijas īpašniekiem, sekos līdzi, kā tiek norobežota teritorija, lai situācija neatkārtotos, tāpat tiks vērtēts, vai  tās īpašnieku saukt pie atbildības par notikušo un tiks nodrošinātas regulāras pašvaldības policijas patruļas iedzīvotāju drošībai.