Sabiedrība
2024. gada 20. aprīlis, 05:13

FOTO: šādu "monstru" vedīs no Vangažiem uz Salaspili

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Saistībā ar 170 tonnu smaga transformatora piegādi uz Rīgas HES, naktī uz svētdienu (no 20.04. līdz 21.04.) gaidāmi īslaicīgi satiksmes ierobežojumi maršrutā Vangaži – Rīgas HES, informē Salaspils novada pašvaldība.

Minētajā laikā tiks veikta transformatora piegāde. Sastāva kopējais garums 34 m, svars 246 t, augstums 5,95 m. Satiksmes ierobežojumi un izmaiņas ir saskaņotas ar VSIA “Latvijas Valsts ceļi” transporta projekta ietvaros. Atbildīgie dienesti nodrošinās plānoto satiksmes ierobežojumu shēmu un brīdinājuma zīmju izvietošanu. 

Pārvadājums tiks veikts pa iepriekš saskaņotu maršrutu. To veiks pa autoceļu A2. Ceļu pārvads Vangažos tiks apbraukts, veicot apgriešanās manevru Vangažos, savukārt pie apgriešanās vietas pirms Garkalnes (virzienā no Siguldas uz Rīgu) pārvietošanās tiks organizēta pa pretējā virziena brauktuves pusi.

foto: Ekrānuzņēmums no "Facebook" video
Ceļa sākums uz Latviju no ostas Turcijā.

Satiksmes regulēšanas pasākumi, ceļu slēgšana un lielgabarīta sastāva pavadība tiks veikta sadarbībā ar Valsts policiju. Plānota Pleskavas šosejas autoceļa A2 daļēja slēgšana, sākot no krustojuma ar autoceļu V50 Āņi /Ādaži virzienā uz Rīgu. Tāpat daļēji tiks slēgts Pleskavas šosejas autoceļa A2 viadukts ar Tallinas šoseju. Maršruts turpināsies pa Tallinas šoseju līdz pat Rīgas HES. Salaspilī kustība tiks organizēta pa pretējo braukšanas pusi.

Pārvadājamā krava ir lielgabarīta kravas izmēros. Visa maršruta laikā to pavadīs divas pavadošā transporta automašīnas. Tāpat posmā no Garkalnes līdz Rīgas HES pārvietošanās atsevišķās vietās tiks organizēta pa pretējo braukšanas pusi, kas nozīmē, ka pārvadājumā iesaistīsies Valsts policijas automašīnas, kuras nodrošinās īslaicīgu satiksmes slēgšanu, garantējot drošību visām iesaistītajām pusēm.