NATO militārie gaisa kuģi patrulē Latvijā

Kopš 1.marta uz deviņiem mēnešiem pirmo reizi Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē "Lielvārde" uzturas NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas rotācija. Šī misija Latvijā ...

gallery icon
18
Sabiedrība
2024. gada 17. aprīlis, 17:24

FOTO: lūk, kādi NATO gaisa kuģi sargā Latviju

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

Kopš 1.marta uz deviņiem mēnešiem pirmo reizi Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē "Lielvārde" uzturas NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas rotācija. Šī misija Latvijā uzturēsies, kamēr norisinās remontdarbi Igaunijas Gaisa spēku bāzē Emari.

"Lielvārdes" militārajā bāzē patlaban izvietoti 26 militārie gaisa kuģi "Eurofighter", kas nodrošina patrulēšanu Baltijas gaisa telpā. Tāpat "Lielvārdē" patlaban uzturas aptuveni 200 Vācijas karavīru. No militārās bāzes bieži vien gaisā tiek pacelti gaisa kuģi, lai pavadītu Krievijas lidaparātus, kuri ir tuvu Baltijas gaisa telpai, vai arī izmantojot starptautisko gaisa telpu - neieslēdz identifikatoru, kurš ļauj sekot viņam līdzi gaisa telpā.

NATO spēki ir gatavi izlidot 15 minūšu laikā, kopš ir saņemts signāls par potenciālo pārkāpumu. NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misija pierāda, ka mēs esam vienoti aliansē un Baltijas gaista telpa tiek nepārtraukti sargāta.

"Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas rotācija, kura pašlaik ir pirmo reizi izvietota Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē "Lielvārde" uzlabo visa reģiona drošību, kā arī uzlabo Latvijas personāla pieredzi," vēsta Latvijas Gaisa spēku komandieris pulkvežleitnants Viesturs Masulis.

Kopš 2004.gada, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē, patrulēšana notikusi no Šauļu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014.gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.