foto: Shutterstock
"Lidmašīnā valdīja apjukums," "airBaltic" reisā Helsinki - Rīga notikusi līdz šim nepieredzēta situācija
Ilustratīvs attēls.
Sabiedrība
2024. gada 3. aprīlis, 10:06

"Lidmašīnā valdīja apjukums," "airBaltic" reisā Helsinki - Rīga notikusi līdz šim nepieredzēta situācija

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Aptuveni 120 pasažieri, kas piektdienas lidojuši ar nacionālās aviokompānijas "airBaltic" reisu BT308 no Helsinkiem uz Rīgu, piedzīvojuši visai nervozu lidojumu, atsaucoties uz Somijas laikrakstu "Ilta-Sanomat", ziņo Latvijas Televīzija.

"Lidojuma laikā lidmašīnas gaisa spiediena un klimata uzturēšanas sistēma reaģēja uz kļūdainu, vadības bloka sūtītu signālu par normai neatbilstošu salona spiediena rādījumu. Tā rezultātā atvērās salona griestu nodalījumā iestrādātie skābekļa masku paneļi, ļaujot maskām izkrist," portālam LSM.lv sacīja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Somijas medijs, atsaucoties uz reisa pasažieriem, vēsta, ka sākotnēji lidmašīnā valdījis apjukums kā pasažieros, tā apkalpē. Reisa pasažieri medijam norādījuši, ka viņi neziņā par to, kas notiek ar lidmašīnu, bija aptuveni piecas minūtes.

"Apkalpe paziņoja, ka mums briesmas nedraud un maskas var tikt novilktas," medijs citē pasažieri, kura vēlējusies palikt anonīma. Sieviete arī norādīja, ka maskas virs viņu galvām karājās visu lidojuma laiku. 

Lidmašīnai nosēžoties Rīgas lidostā un pēc pasažieru izsēdināšanas tā pārvesta uz tehnisko angāru, kur veikta sākotnējā izmeklēšana. Lidojuma ekipāža pēc lidojuma nekavējoties un saskaņā ar procedūru iesniegusi lidojuma drošības ziņojumu un veica atbilstošu ierakstu lidmašīnas borta žurnālā, ziņojot par iespējamu sistēmas bojājumu.

"Veicot sākotnējo izmeklēšanu, secināts, ka salona gaisa spiediena uzturēšanas sistēma bija pilnā darba kārtībā. "airBaltic" pieredzē šāda veida situācija reģistrēta pirmo reizi, un nav ziņu, ka arī citas lidsabiedrības būtu saskārušās ar ko līdzīgu," norādīja Zilberts.

Reiss "BT308" tika veikts ar piecus gadus vecu "A220-300" modeļa lidmašīnu ("YL-CSN").