Ģimene, draugi un talanta cienītāji atvadās no kinokritiķa Mika Savisko

Sestdien, 2. martā Rīgas Krematorijā notika atvadīšanās no kinokritiķa un teorētiķa, scenāriju autora Mihaila (Mika) Savisko.

gallery icon
Sabiedrība
2024. gada 2. marts, 12:24

FOTO: ģimene, draugi un talanta cienītāji atvadās no kinokritiķa Mika Savisko

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Sestdien, 2. martā Rīgas Krematorijā notika atvadīšanās no kinokritiķa un teorētiķa, scenāriju autora Mihaila (Mika) Savisko.

Kinokritiķis un teorētiķis, scenāriju autors un  slavenā raidījuma "Kino un mēs" vadītājs Mihails (Miks) Savisko mūžīvā devās 27. februārī 87 gadu vecumā.

foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Mihails (Miks) Savisko (1936 - 2024)

Viens no profesionālākajiem un vērīgākajiem Latvijas kinoprocesa vērtētājiem un virzītājiem kopš 20. gadsimta 60. gadiem.  No 1960. līdz 1997. gadam Mihails (Miks) Savisko strādāja padomju mākslas žurnālā “Māksla” Latvijā, kur bija kino, foto un arhitektūras nodaļu redaktors. Viņš pazīstams arī kā populārā  kinoraidījuma “Kino un mēs” ilggadējs veidotājs un vadītājs (1971–1991). 2018. gadā Mikam Savisko piešķirta Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” par Latvijas dokumentālā kino teorētiskās bāzes veidošanu un ilgstošu izglītojošu darbu filmu mākslā, teikts "Latvijas Radio 3" paziņojumā.

Jauns.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību Mika Savisko ģimenei, draugiem, domubiedriem un visiem, kuriem dārga viņa piemiņa.