Okupācijas muzeja vandalis ir kāds jau iepriekš policijas redzeslokā nonācis jelgavnieks
Vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par degmaisījuma iemešanu Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas Solvitas Vības kabinetā, jau agrāk nonācis policijas redzeslokā saistībā ar narkotiku izplatīšanu.
Jau ziņots, ka Valsts policija (VP) aizturējusi personu, kura varētu būt vainojama degmaisījuma iemešanā Latvijas Okupācijas muzeja telpās. Amatpersonas ziņo, ka viņš jau iepriekš bijis policijas redzeslokā saistībā ar narkotisko vielu nelegālu apriti.
VP priekšnieks Armands Ruks, atzīst, ka ir pamats domāt, ka lietā būs vēl citi aizturētie.
Patlaban nozieguma izdarīšanas motivācija vēl tiekot skaidrota, taču viena no galvenajām versijām ir tāda, ka nodarījums veikts, "pamatojoties uz naidu pret Latvijas valsti, iedzīvotājiem, brīvību un muzeju kā objektu".
Okupācijas muzejā ļaundaris iemetis degmaisījumu
Latvijas Okupācijas muzeja vadītājas darba kabinets, kur naktī uz 28. februāri nenoskaidrots uzbrucējs iemetis degmaisījumu.
Tagad tiek izmeklēts, vai tas bija individuāli motivēts noziegums, vai arī tam uz noziedzīgo darbību pastrādātājiem bijusi arī kāda "ietekme no malas", tostarp, no Krievijas, tāpēc policija izmeklēšanā sadarbojas ar Valsts drošības dienestu (VDD).
Policija sestdien lūgs tiesai vīrieti apcietināt.
Jau ziņots, ka naktī uz otrdienu Latvijas Okupācijas muzejā tika iemests degmaisījums, kā rezultātā būtiski cieta muzeja direktores kabinets.
Par notikušo ir sākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā. Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.
Pēdējās nedēļās notikuši vairāki incidenti, kas saistīti ar Latvijas vēstures objektiem.
Februārī aizturēts Igaunijas un Krievijas dubultpilsonis, kurš 29.janvārī Tukuma novada Džūkstes pagastā Krievijas specdienesta uzdevumā veica piemiņas akmens "Kurzemes cietokšņa aizstāvjiem - Latviešu leģiona karavīriem" apgānīšanu, aplejot to ar sarkanu krāsu.
Tāpat februārī konstatēts, ka Liepājas Karostā nozagts metāla krusts ar uzrakstu "8 Kurelieši". Šī piemiņas vieta iekārtota, lai atgādinātu par Latvijas Brīvības cīņu vēsturi. Ģenerāļa Jāņa Kureļa grupa jeb kurelieši pastāvēja īsu brīdi 1944.gada otrajā pusē un, par spīti tā laika situācijai, apzinājās sevi ārpus abām okupācijas varām - vāciešiem un krieviem, un bija gatavi cīnīties par brīvu Latviju.