Mirusi rakstniece Inguna Bauere, par kuras dzīvību aizlūdza daudzi
Rakstniece Inguna Bauere (1960-2024). Foto: LETA
Kultūra
2024. gada 20. janvāris, 09:17

Mirusi rakstniece Inguna Bauere, par kuras dzīvību aizlūdza daudzi

Jauns.lv

Šis rīts ir atnesis ļoti sāpīgu vēsti - mirusi rakstniece Inguna Bauere, vēstī apgāda Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka.

"Madonas un Rīgas ārsti izdarīja visu, kas vien ir cilvēka spēkos, mēs visi savā mīlestībā un domās bijām ar viņu, lūdzām par viņu, bet Ingunas pašas spēka šoreiz nepietika. Milzu zaudējuma sāpes ģimenei, visiem mums, kas viņu pazinuši un mīlējuši," sociālajos tīklos raksta izdevēja.

Jau ziņojām, ka Inguna Bauere cīnās par savu dzīvību Madonas slimnīcas reanimācijā, un tika aicināts sūtīt labas domas un aizlūgt par rakstnieci, lai palīdzētu viņai atlabt. Labas veselības vēlējumus rakstniecei sūtīja simtiem draugu, kolēģu un talanta cienītāju, sociālajā tīklā Facebook Ingunas meita Laimdota Bauere tiešsaistē lasīja fragmentus no mammas grāmatas, lai viņu stiprinātu. Diemžēl slimība izrādījās stiprāka.

Inguna Bauere bija latviešu rakstniece, inženiere un pedagoģe, vairāk nekā 20 romānu autore. Viņa dzimusi 1960. gadā.

Rakstniecībā Bauere oficiāli debitējusi 2004. gadā ar romānu “Sauc mani sniegā”. Sarakstījusi biogrāfisku romānu par Kārļa Skalbes ģimeni "Lizete, dzejniekam lemtā" (2009), vēsturiski biogrāfisku romānu "Ede, Pumpura sieva" (2012), "Palieku tev uzticams. Juris Neikens" (2018), "Jānis Lūsēns trešais" (2019), "Mazā klusā sirds. Dārta un Krišjānis pirms tautasdziesmas" (2019) un citus.

Jauns.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību rakstnieces ģimenei, draugiem, kolēģiem un visiem, kam bija tuva viņas daiļrade un personība.