Piketā pie Saeimas pieprasa 8. martu noteikt par brīvdienu. FOTO
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību dzimumu vienlīdzības jautājumiem, sieviešu diena esot jāpadara par oficiālu valsts brīvdienu, ik gadu mudinot ikvienu par to aizdomāties un nostiprinot dzimumu līdztiesību kā Latvijas sabiedrības vērtību.
Sabiedrība

Piketā pie Saeimas pieprasa 8. martu noteikt par brīvdienu. FOTO

Jauns.lv

Pie Saeimas šodien plkst.8.30 norisinājies pikets, kura dalībnieki prasīja sieviešu dienu 8.martā noteikt par brīvdienu un vērsa sabiedrības uzmanību uz "Latvijā valdošo dzimumu nevienlīdzību", informēja pasākuma organizatore, "Mrs. Globe" dalībniece Liene Skulme.

Piketā pie Saeimas pieprasa 8. martu noteikt par b...

Pie Saeimas piketē par "Latvijā valdošo dzimumu nevienlīdzību"

Ar šo piketu tiks aizsākta balsu vākšana iniciatīvai "Sieviešu dienai būt brīvdienai", lai panāktu izmaiņas likumdošanā un padarītu sieviešu dienu par oficiālu brīvdienu, tādējādi "nostiprinot

dzimumu

vienlīdzību kā Latvijas sabiedrības vērtību".

Organizatore norādījusi, - lai arī sievietes biežāk iegūst augstāko izglītību, Centrālās statistika pārvaldes dati liecinot, ka visās saimnieciskās darbības jomās sieviešu atalgojums vidēji esot mazāks nekā vīriešiem. Piemēram, finanšu un apdrošināšanas sfērā sieviešu atalgojums veido 60% no vīriešu atalgojuma. "Eurostat" dati rāda, ka Latvijā kopumā starpība starp vidējo bruto algu stundā vīrietim un sievietei ir 14,9%.

Latvijas sievietes ir izglītotas, taču sabiedrībā pastāvošais dalījums starp vīriešu un sieviešu profesijām bieži vien liek sievietēm izvairīties no studijām, kuras nodrošina ceļu uz augstāk apmaksātiem amatiem, kā rezultātā sievietes nonāk amatos, kuri ir sliktāk apmaksāti, secinājusi Skulme, stereotipi par sieviešu un vīriešu atšķirībām sabiedrībā jau pastāv, taču papildus tiek kultivēti arī valsts institucionālā līmenī.

Piketa organizatores skatījumā, faktu kopums norādot uz to, ka problēma ir patiesi dziļa un aizvien aktuāla - "kamēr vien tiks aizsargāts uzskats, par to, ka sieviete, pretēji vīrietim, ir neloģiska, pieņem lēmumus emociju iespaidā, kā arī dzīvē vēlas lietas, kuras stereotipiski piestāvētu sievietei,

dzimumu

vienlīdzība Latvijā nebūs iespējama".

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību

dzimumu

vienlīdzības jautājumiem, sieviešu diena esot jāpadara par oficiālu valsts brīvdienu, ik gadu mudinot ikvienu par to aizdomāties un nostiprinot

dzimumu

līdztiesību kā Latvijas sabiedrības vērtību.

Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis apstiprināja, ka pašvaldība likumā noteiktajā kartībā izskatījusi SIA "Nacionālo pasākumu aģentūra" pieteikumu pie Saeimas rīkot piketu. Tas notiks no plkst.8.30 līdz 9.30, un organizatori plānojuši, ka tajā piedalīties 10 cilvēki.

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA, Nauris Garkaklis