foto: Paula Čurkste/LETA
Zināmi "Saskaņas" saraksta līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanās
Nils Ušakovs.
Politika
2024. gada 9. janvāris, 23:13

Zināmi "Saskaņas" saraksta līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Jauns.lv/LETA

Partijas "Saskaņa" saraksta līderi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās būs EP deputāts un partijas līdzpriekšsēdētājs Nils Ušakovs, sabieriskā aktīviste Olga Petkeviča un politiskā spēka līdzpriekšsēdētāja Regīna Ločmele, aģentūra LETA noskaidroja partijā.

"Saskaņas" valde šovakar apstiprinājusi kandidātu sarakstu EP vēlēšanām un partijas vēlēšanu programmu.

Saraksta un vēlēšanu programmas prezentācija notiks 27.janvārī plkst.13. Tas notiks, kā uzsver partijā, "vistālākajā punktā no Eiropas Savienības (ES) galvaspilsētas" - Zilupē, Kultūras namā.

Petkeviča plašākā redzeslokā nonāca saistībā ar aicinājumiem atcelt grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību kārtot valsts valodas pārbaudi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ušakovs, nepieciešams strādāt, lai EP līmenī panāktu vairāk naudas ekonomiskās krīzes un kara seku pārvarēšanai. Tāpat nepieciešams atsevišķs finansiāls atbalsts reģioniem, kas atrodas pie ES ārējās robežas - Latvijai un attiecīgi Latgalei, kā arī Igaunijai, Lietuvai un Somijai.

Vēl partija vēlas strādāt pie jautājuma par Eiropas minimālās pensijas ieviešanu pēc Eiropas minimālas algas parauga - kopējas Eiropas pieejas ieviešana minimālās pieļaujamās pensijas noteikšanai.

"Saskaņas" prioritāte būs arī mājokļu programma - lielāks atbalsts gan esošā dzīvojamā fonda siltināšanai un renovācijai, gan jaunu, modernu mājokļu būvniecībai. Tāpat partija iestātos par Eiropas Veselības savienības izveidošanu, uzsverotl, ka ES būtu daudz vairāk jāiesaistās veselības un medicīnas jomā, neatstājot visu valstu iestāžu ziņā.