Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ekrānuzņēmums

Tik sīciņš kā divas kopā saliktas plaukstas... NMPD mediķi izglābj mājās priekšlaikus dzimušu bērniņu

112
2023. gada 8. decembrī 21:36 2023. gada 8. decembrī 21:36
  Jauns.lv
Trijos naktī šosejas malā astoņu NMPD mediķu komanda, ārsta speciālista un dienesta Specializētās medicīnas centra brigādes ieskaitot, sniedza palīdzību priekšlaikus dzimušam bērniņam un viņa māmiņai, vēstīts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta "Facebook" lapā.


Sievietei dzemdības sākās strauji un krietni vien pirms noteiktā laika. 

Mazulis, māmiņai esot vien sestajā grūtniecības mēnesī, piedzima divas minūtes pēc tam, kad mūsu pirmā mediķu brigāde iesteidzās dzīvoklī. Bērns elpoja, taču tik pāragri dzimuša mazuļa dzīvība ir trausla. 

Katra nākamā minūte, katra vibrācija un sīkākā temperatūras svārstība bērniņam, kurš bija tik sīciņš kā divas kopā saliktas plaukstas, varēja būt liktenīga. 

Tieši tāpēc šosejas malā stāvēja trīs NMPD automašīnas – gan 511. brigāde, kas ieradās notikuma vietā pirmā un mājās pieņēma dzemdības, gan 191. ārsta- speciālista brigāde, kas traucās palīgā pa bīstami ledaino ceļu vairākus desmitus kilometrus. Tāpat – NMPD Specializētās medicīnas centra neonatalogu brigāde, kas ir viens no dienesta īpašajiem resursiem un jebkurā diennakts laikā steidz glābt tikko dzimušus mazuļus un pārved viņus uz specializētajām jaundzimušo nodaļām Rīgā. 

Ar šo brigādi izsaukumos dodas NMPD ārsti neonatalogi, kā arī neonataloģijas māsas, kuras ikdienā strādā ar priekšlaikus dzimušiem zīdainīšiem. Šīs mūsu automašīnas ir īpaši aprīkotas un pielāgotas, lai jaundzimušajam nodrošinātu pašu svarīgāko – izdzīvot līdz brīdim, kamēr viņš nonāk slimnīcā. Inkubators ar plaušu mākslīgo ventilāciju, hipotermijas iekārta ķermeņa temperatūras samazināšanai, encefalogrāfs, kas palīdz mūsu mediķiem analizēt galvas smadzeņu darbību transportēšanas laikā – viss nepieciešamais mūsu vismazāko pacientu veselības stāvokļa uzraudzībai un dzīvības uzturēšanai. 

#GlābjotDzīvības mēs darīsim visu iespējamo un neiespējamo. Paldies par darbu NMPD mediķiem, kuri bija klāt šajā izsaukumā, paldies mūsu Operatīvās vadības centra jeb ārkārtas tālruņa 113 darbiniekiem, arī NMPD Specializētās medicīnas centra dispečeriem, kas konsultēja un koordinēja palīdzības sniegšanu šajā notikumā.  Veselību māmiņai un mazulim! Turam īkšķus un ticam, ka viss būs labi! ❤️

Citi šobrīd lasa

Video: kā rīkoties, ja mežā satiec lāci?
FOTO: masonu noslēpumi Rīgas centrā: Latvijā top brīvmūrniecības muzejs - tā kolekcija ir apbrīnas vērta
Kaunoties atzīties, ka dzīve ārvalstīs ir šausmu pilna, latviešu sievietes turpina dzīvot necilvēcīgos apstākļos 2
Pievienot komentāru