foto: LETA
Dailes teātra aktieris Andžāns kļuvis arī par teātra izpilddirektoru
Aktieris Gints Andžāns.
Sabiedrība
2023. gada 28. novembris, 08:08

Dailes teātra aktieris Andžāns kļuvis arī par teātra izpilddirektoru

Jauns.lv/LETA

Šosezon aktieris Gints Andžāns kļuvis arī par Dailes teātra izpilddirektoru un iecelts par prokūristu.

Teātra pārstāve Agnese Vārpiņa skaidroja, ka lēmums piešķirt prokūru Andžānam saistīts ar viņa ieņemamo amatu Dailes teātrī. Andžānam ir sociālo zinātņu maģistra grāds tiesību zinātnē.

Kā atzīmēja Vārpiņa, kopš Andžāns sāka pildīt Dailes teātra izpilddirektora pienākumus, viņš ir teātra ārštata aktieris.

"Lursoft" pieejamā informācija liecina, ka Dailes teātrī 16.novembrī reģistrēta jauna prokūra. Teātra prokūristu iecelts Andžāns, paredzot tiesības atsevišķi pārstāvēt teātri, izņemot tiesības atsavināt Dailes teātra nekustamo īpašumu, to ieķīlāt vai arī apgrūtināt ar lietu tiesībām. Otrs teātra prokūrists kopš 2022.gada sākuma ir Normunds Matutis.

Dailes teātra apgrozījums 2022. gadā audzis līdz 3 miljoniem eiro, bet peļņa pēc nodokļiem - līdz nepilniem 6000 eiro. Vēl 3,17 miljonus eiro veidojusi valsts dotācija.

Kā norādīts Dailes teātra tīmekļvietnē, Andžāns mācījies Madonas pilsētas ģimnāzijā, Madonas Valsts ģimnāzijā un Madonas mūzikas skolas pūšamo instrumentu nodaļā. 2005.gadā viņš iestājies Dailes teātra 9.studijā, kuru beidzis 2009.gadā, vienlaikus iegūstot Latvijas Kultūras akadēmijas Humanitāro zinātņu bakalaura grādu mākslās

Viņš ir Dailes teātra aktieris kopš 2012.gada, taču izrādēs piedalās kopš 2009.gada.