foto: Ieva Leiniša/LETA
CVK problēmas EP vēlēšanu organizēšanai varētu tikt atrisinātas pēdējā brīdī
Sabiedrība
2023. gada 30. oktobris, 08:43

CVK problēmas EP vēlēšanu organizēšanai varētu tikt atrisinātas pēdējā brīdī

Jauns.lv/LETA

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) problēmas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu organizēšanai varētu tikt atrisinātas pēdējā brīdī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" prognozēja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas vadītājs Oļegs Burovs.

Tam, cik gatava CVK būs EP vēlēšanu organizēšanai, esot vairāki scenāriji: "daudz maz labs", "ne īpaši labs" un "slikts", tomēr, kā apgalvoja Burovs, vēlēšanu norise neesot apdraudēta. Jautājums ir, kā tās tiks organizētas un cik liela slodze būs vēlēšanu komisiju locekļiem.

Viņš arī uzsvēra, ka Latvija, CVK būs gatava paziņot EP vēlēšanu rezultātus kopā ar citām Eiropas Savienības valstīm tam paredzētajā laikā.

"Ir vairākas lietas, kas nav atrisinātas. Runa ir par programmu un drošību. Viss tas tiks izdarīts, bet kā labiem studentiem - pēdējā brīdī," pauda Burovs.

Pats Burovs EP vēlēšanās nekandidēs, jo vēlas būt "tuvāk cilvēkiem". Viņa mērķis ir atgriezties Rīgas domē, un vēlēšanās viņa vadītā partija - "Gods kalpot Rīgai" (GKR) startēs tandēmā ar Zaļo un zemnieku savienību. Burovs gan neizslēdz, ka saraksts varētu būt vēl plašāks.

Sestdien, 4. novembrī, paredzēts GKR kongress, kurā partija atskatīsies uz paveikto.

Burovs pārliecināts, ka nevienai partijai nevienās vēlēšanās nebūs vairākuma, tāpēc politiskajiem spēkiem ir nepieciešams domāt par sadarbību.