"Latvijas faktu" aptauja: 78% rēzekniešu patīk domes darbs
Vairāk nekā trīs ceturtdaļas jeb 78,7% aptaujāto pilsētas iedzīvotāju pozitīvi vērtē Rēzeknes domes darbu, liecina sociālo pētījumu aģentūras "Latvijas fakti" aptaujas dati.
Dome vēsta, ka tas ir par 21,7% vairāk nekā 2013.gadā, kad pozitīvi par domes darbu atsaucās 57% iedzīvotāju. Savukārt kritisks viedoklis šogad ir 17,6% iedzīvotāju.
Dati liecina, ka visaugstāko novērtējumu ieguva tādas jomas kā pilsētas labiekārtošana, kuru pozitīvi vērtēja 90% respondentu, kultūras attīstības veicināšana - 89%, ūdenssaimniecības pakalpojumi pilsētā un pilsētas attīstības veicināšana - 86%.
Trīs ceturtdaļas aptaujāto pozitīvi novērtēja ekoloģisko situāciju pilsētā, pilsētas apgaismojumu, pašvaldības izglītības iestāžu uzturēšanu, sporta attīstības veicināšanu un sabiedriskā transporta pakalpojumus Rēzeknē. Nedaudz vairāk kā puse jeb 54% respondentu pozitīvi novērtēja sadzīves atkritumu apsaimniekošanu pilsētā. Savukārt 59% atzinīgi novērtēja poliklīniku, 48% - slimnīcu uzturēšanu. Siltumapgāde Rēzeknē saņēmusi 47% pozitīvu novērtējumu, bet sociālā palīdzība un sociālie pakalpojumi – 45%.
Salīdzinājumā ar 2013.gadu par 18% palielinājies to iedzīvotāju skaits, kurus apmierina ielu stāvoklis. Dati liecina, ka ar ielu stāvokli ir apmierināti 45%, savukārt daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku iekškvartālu labiekārtojumu pozitīvi vērtē 35% aptaujāto, salīdzinoši aizpērn - 21%.
Vienīgais rādītājs, kurš šogad pasliktinājies, pēc iedzīvotāju viedokļa, ir sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšana, kuru pozitīvi vērtē 43% respondentu. 2013.gadā pozitīvu vērtējumu pauda 53% rēzekniešu.
Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs paskaidroja, ka sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanas rādītāja samazināšanu ir ietekmējušas pēdējās skaļās slepkavības, kuras izraisījušas lielu rezonansi sabiedrībā.
"Rēzeknē sabiedrisko kārtību nodrošina Valsts policija, kas kvalitatīvi pilda savus pienākumus. Nav pamata domāt, ka pērnā gada traģiskie notikumi nenotiku, ja pilsētā pastāvētu pašvaldības policija. Zināmas problēmas pastāvēja arī tāpēc, ka starp pašvaldības un Valsts policiju nebija precīza kompetences sadalījuma, kas negatīvi atspoguļojās darba rezultātā. Šobrīd Valsts policijā ir izveidotas papildu amata vienības un policijas darbība tiks stiprināta arī turpmāk, lai iedzīvotāji savā pilsētā varētu justies maksimāli droši," norādīja Bartaševičs.
Aptauja norisinājās no 31.janvāra līdz 15.februārim, un tajā piedalījās 503 Rēzeknes iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.
Rēzeknē tika nolemts likvidēt pašvaldības policiju. Lēmums par pašvaldības policijas pārvaldes likvidāciju tika pieņemts, pamatojoties uz Iekšējā audita un kapitālsabiedrību pārraudzības nodaļas veiktā audita rezultātiem un darba grupas, kuras uzdevums bija izvērtēt policijas darba pienākumu veikšanas kvalitāti, kā arī pašvaldības finanšu līdzekļu izmantošanas lietderību.
BNS