Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Sabiedrībā pazīstamas personas ierodas uz leģendāra darba pirmizrādi Nacionālajā teātrī

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
15. septembrī 13:08 2023. gada 15. septembrī 13:08
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Nacionālajā teātrī vakar pirmizrādi piedzīvoja Raiņa un Justīnes Kļavas muzikālā satīra "Spēlēju, dancoju" Elmāra Seņkova režijā — latviešu literatūras klasiķa 1915. gada luga ieguvusi mūsdienīgu elpu.

Raiņa luga "Spēlēju, dancoju" pirmo reizi iestudēta uz Nacionālā teātra skatuves. Kopš tā laika pagājuši 102 gadi un tagad Raiņa sacerējums pārradīts, mūžīgo velna riju, kur norit darbība, no aizlaikiem un simt gadu senām kopsakarībām, pārceļot uz 2023.gadu un meklējot atbildes uz jautājumiem, kas māksliniekus urda tagad.


Izrādes radošo komandu veido režisors Seņkovs, dramaturģe Kļava, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, grima māksliniece Aija Beata Rjabovska, kustību režisore Elīna Gediņa, komponists Edgars Mākens un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Lomas iestudējumā atveidos Raimonds Celms, Elizabete Skrastiņa, Egons Dombrovskis, Arturs Krūzkops, Uldis Siliņš, Matīss Budovskis, Evija Krūze, Līga Zeļģe, Ainārs Ančevskis, Kaspars Aniņš, Jana Ļisova, Mārtiņš Brūveris, Indra Burkovska un Juris Lisners.

Citi šobrīd lasa

FOTO: ar “Trušu karalisti”, karuseļiem un saldumiem Esplanādē atvērts Ziemassvētku tirdziņš
FOTO: tas ir hokejs? Nē, tas ir sieviešu futbols sniegā! Latvijas un Andoras dāmas kā trakas dzenā bumbu pa piesnigušu futbola laukumu
FOTO: Latvijas Mākslinieku savienība atklāj savu ikgadējo mākslas izstādi “Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža”
Pievienot komentāru