foto: LETA
Rinkēvičs: Jāturpina aktīvs darbs, lai nepieļautu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību olimpiskajās spēlēs
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Viedokļi
2023. gada 31. augusts, 14:23

Rinkēvičs: Jāturpina aktīvs darbs, lai nepieļautu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību olimpiskajās spēlēs

Jauns.lv/LETA

Jāturpina aktīvs darbs ar starptautiskajiem partneriem, lai nepieļautu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību olimpiskajās spēlēs, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš ceturtdien Rīgas pilī tikās ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentu Jāni Buku.

Kā aģentūru LETA informēja prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris, tikšanās laikā tika apspriesta gatavošanās Parīzes Olimpiskajām spēlēm, kopīga pieteikuma iesniegšana 2030.gada Ziemas Olimpisko spēļu sarīkošanai Zviedrijā un Latvijā, Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādes sarīkošana Latvijā, kā arī ar sporta nozares finansēšanu un pārvaldību saistīti jautājumi.

Valsts prezidents pauda gandarījumu par Latvijas sportistu sasniegumiem šajā gadā, sevišķi izceļot Latvijas hokeja izlases vēsturisko panākumu un izcīnītās bronzas medaļas, kā arī Latvijas basketbola izlases fantastiskās uzvaras Pasaules kausā, kur spēles vēl turpinās.

LETA jau rakstīja, ka jūlija beigās LOK saņēma oficiālu ielūgumu uz 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm. Pagaidām Starptautiskā Olimpiskā komiteja vēl nav pieņēmusi galīgo lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistu startu Parīzes olimpiskajās spēlēs, kas noritēs 2024.gadā no 26.jūlija līdz 11.augustam, taču abām agresorvalstīm netika nosūtīti ielūgumi.