foto: Paula Čurkste/LETA
Latvijas centrālajos un austrumu rajonos — oranžais brīdinājums par negaisu un ļoti spēcīgām lietusgāzēm
Sabiedrība
2023. gada 30. augusts, 20:21

Latvijas centrālajos un austrumu rajonos — oranžais brīdinājums par negaisu un ļoti spēcīgām lietusgāzēm

Jauns.lv/LETA

Sakarā ar gaidāmo negaisu un stiprām lietusgāzēm, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsludinājis oranžo brīdinājumu, kas būs spēkā līdz 31.augusta plkst.6.

Šovakar Latvijas austrumu un centrālajos rajonos gaidāms pērkona negaiss ar ļoti stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 20 metriem sekundē. Tāpat lokāli ir gaidāma arī lielgraudu krusa. Negaiss turpināsies arī naktī uz ceturtdienu.

VUGD skaidro, ka izsludinot oranžo brīdinājumu, iedzīvotājiem jābūt gataviem ļoti stipram pērkona negaisam, lai varētu sevi pasargāt no zibens.

Milzīgie vētras postījumi visā Latvijā

Latviju pirmdien plosīja postoša vētra – negaiss, stipras vēja brāzmas, kas sasniedza pat ātrumu līdz 30 metriem sekundē, un liela ...

gallery icon
63

Tāpat iespējamas krasas vēja brāzmas, krusa un lietusgāzes, kas izraisa strauju ūdens līmeņa celšanos un teritorijas applūšanu. Nolauzti koku zari vai koki, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas tiks nestas pa gaisu. Gaidāmi īpašumu bojājumi, traucēta transporta kustība un āra aktivitātes. Ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.