Sabiedrība
2023. gada 8. augusts, 07:26

Otrdienas rītā vētras ietekmē elektroapgāde vēl traucēta vairākiem tūkstošiem "Sadales tīkla" klientu

Jauns.lv

Elektroapgāde otrdienas rītā traucēta vēl 7800 AS "Sadales tīkls" klientu, pavēstīja kompānijā.

Tostarp visplašāk skarts Madonas, Dobeles, Cēsu, Preiļu un Ropažu novads.

"Sadales tīkla" pārstāvji arī atzīmē, ka pirmdien, 7. augustā, novērsti 116 bojājumi vidējā sprieguma elektrotīklā un 150 bojājumi zemspriegumā. Kur ir iespējams, izmantoti viedā elektrotīkla risinājumi, veicot pārslēgumus elektrolīnijās. 

Lielākais vienlaikus atslēgto "Sadales tīkla" klientu skaits pirmdienas vakarā pārsniedza 42 000.

Aktuālajai situācijai elektrotīklā iedzīvotāji var sekot līdzi www.sadalestikls.lv pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Bojājumus iedzīvotāji aicināti pieteikt "Sadales tīkla" mājaslapā - sadaļā "Pieteikt bojājumu". 

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai valsts austrumu daļā otrdien vēl turpinās spēcīgas lietusgāzes, savukārt rietumu piekrastē izsludināts dzeltenais brīdinājums par vēju, prognozējot brāzmas līdz 20-22 metriem sekundē otrdienas priekšpusdienā.

Latvijā pirmdien tika aizvadīta viena no pēdējo gadu spēcīgākajām un postošākajām vētrām - vēja brāzmas Madonā sasniedza 30 metrus sekundē, bet Dobelē - 33 metrus sekundē. Postījumus radīja ne tikai stiprais vējš, bet arī lielgraudu krusa un zibensizlādes.