Latvija publicē ziņojumu ar risinājumiem sieviešu ekonomiskās neatkarības stiprināšanā
Ārlietu ministrija ir sagatavojusi ziņojumu ar galvenajiem secinājumiem no starptautiskās konferences "Sieviešu ekonomiskās iespējas un ilgtspējīga attīstība – no izaicinājumiem līdz kopīgiem panākumiem", kas notika Rīgā 2. martā, aģentūra BNS uzzināja ministrijā.
Apkopotie secinājumi piedāvā virkni risinājumu sieviešu tiesību un līdzdalības stiprināšanai globālajā darba tirgū un uzņēmējdarbībā.
Konferences dalībnieki diskutēja par iespējamiem risinājumiem, kas veicinātu finanšu resursu, piemēram, mikrokredītu, pieejamību sievietēm. Privātā un nevalstiskā sektora pārstāvji, pamatojoties uz savu pieredzi, analizēja sieviešu iespējas uzņēmējdarbībā jaunattīstības valstīs.
Tika secināts, ka īpaši efektīvas ir programmas, kas veicina sievietes pašas veidot savus uzkrājumus ( saving-led approach) un ietver apmācības konkrētu prasmju un uzņēmējdarbības pamatu apgūšanai. Tāpat tika atzīts, ka valstīm ir jānodrošina tāds tiesiskais regulējums un nodokļu sistēma, kas veicina sieviešu iesaisti ekonomikā. Īpaši atbalsta programmas ir nepieciešamas sievietēm, kas pārvalda mazos un vidējos uzņēmumus.
Konferenci apmeklēja aptuveni 260 dalībnieki no vairāk nekā 40 valstīm. Dalībnieki pārstāvēja Eiropas Savienības institūcijas, starptautiskās organizācijas, tajā skaitā ANO, OECD un Starptautiskās darba organizāciju, Pasaules Banku, kā arī privāto sektoru un nevalstisko organizāciju. To organizēja Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju.
Eiropas Savienībā marts kā Eiropas gada attīstībai tematiskais mēnesis ir veltīts sieviešu un meiteņu tiesībām. Tiks plaši diskutēts par to, cik būtiski ir nodrošināt vienlīdzīgas iespējas uz izglītību, darbu, taisnīgu algu, īpašuma un mantošanas tiesībām, kā arī sociālajām garantijām. Dzimumu līdztiesība, sieviešu un meiteņu tiesības ir arī viena no Latvijas prezidentūras galvenajām prioritātēm attīstības sadarbības politikā.