Žurnālistiem, kuri ikdienā apmeklē Saeimu, tuberkulozes pārbaude nav obligāta
Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā ārste Andra Cīrule neuzskata, ka žurnālistiem, kuri ikdienā apmeklē Saeimu un tiekas ar deputātiem, būtu jāveic veselības pārbaudes.
Kā pastāstīja Cīrule, jāpārbaudās būtu tiem, kas ar tuberkulozes slimnieku dzīvo kopā vai strādā kopā vienā kabinetā. Taujāta, vai arī žurnālistiem, kuri ikdienā tiekas ar deputātiem un atrodas Saeimas telpās, būtu jāpārbauda veselība, viņa norādīja, ka neuzskata, ka pārbaudes būtu jāveic.
Tāpat Cīrule neuzskata, ka arī visiem deputātiem būtu jāveic pārbaudes, tomēr profilakses dēļ to darīt var, ja ir šāda vēlme.
Jau ziņots, ka Saeimas Kanceleja organizē parlamenta deputātu un darbinieku nogādāšanu uz veselības pārbaudēm saistībā ar Saeimā konstatētu tuberkulozes gadījumu, informēja Saeimas Preses dienestā.
Saistībā ar Saeimā apstiprinātu plaušu tuberkulozes saslimšanas gadījumu Austrumu slimnīcas Tuberkulozes un plaušu slimību centra vēstulē Saeimai lūgts visiem Kancelejas darbiniekiem veikt plaušu rentgena pārbaudi.
Savukārt deputāti un darbinieki, kuri šādas pārbaudes veikuši, sākot no iepriekšējā gada beigām, atkārtoti tās var neveikt.
Tuberkuloze ir infekcijas slimība, tuberkulozes nūjiņa apkārtējā vidē izplatās pa gaisu - infekciozam, neārstētam plaušu tuberkulozes slimniekam klepojot, šķaudot un pat runājot vai elpojot. Raksturīgākās tuberkulozes saslimšanas pazīmes ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairākas nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, novērojams svara zudums, kā arī pastiprināta svīšana naktīs.
Tuberkulozi tālāk izplata tikai tie slimnieki, kuri slimo ar plaušu tuberkulozi. Tikai 10% no cilvēkiem, kuri ir inficējušies, reāli arī saslimt un ir spējīgi inficēt citus cilvēkus.
Ja tuberkuloze netiek ārstēta, tā var būt nāvējoša slimība, tomēr, regulāri lietojot medikamentus, no tuberkulozes ir iespējams izārstēties.
LETA