Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nodegot ēkai, bez pajumtes palikuši 13 cilvēki. (Foto: Camphill Rožkalni/Facebook)

Valmieras pusē nodegusi pirmā salmu māja Latvijā 6

Klausies ziņas sadarbībā ar:
112
3. jūnijā 05:19 2023. gada 3. jūnijā 05:19
  Kas Jauns Avīze
Valmieras novada Rencēnu pagastā notikusi ugunsnelaime – nodegusi dzīvojamā ēka sociālterapeitiskās kopienas “Camphill Rožkalni” teritorijā.

Laimīgā kārtā cilvēki nav cietuši, vienīgi zaudēta pajumte. “Camphill Rožkalni” ciematā kopā dzīvo un strādā cilvēki ar invaliditāti, apstrādā 30 hektāru auglīgas zemes, ražo veselīgu pārtiku un veido rokdarbus no dabas materiāliem.


Ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu 27. maijā plkst. 11.10, pirms viņu ierašanās ēku atstāja 12 cilvēku. Liesmas bija pārņēmušas divstāvu nama jumtu un otro stāvu 400 kvadrātmetru platībā un blakus esošās ēkas jumtu desmit kvadrātmetru platībā. Dzēšanu apgrūtināja spēcīgais vējš, tomēr ugunsdzēsējiem no liesmu izplatības izdevās nosargāt tuvējās ēkas. Dzēšanā piedalījās arī Rencēnu, Matīšu, Kārķu, Ēveles un Naukšēnu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 14.22 liesmu izplatību izdevās ierobežot.

“Camphill Rožkalni” valdes priekšsēdētājs Jānis Roze informē, ka nodegušajā mājā dzīvoja 13 cilvēku. Ēka celta 2020. gadā no salmu ķīpām, un tā ir pirmā tāda tipa celtne Latvijā. Iemītnieki ir izmitināti pie draugiem, radiem un atbalstītājiem, arī pašvaldība piedāvājusi savu atbalstu. Ēka ir apdrošināta. Roze uzsver, ka “Camphill Rožkalni” ir vienīgais tāda veida projekts Latvijā, tāpēc būtiski atjaunot zaudēto un turpināt darbību.

Citi šobrīd lasa

Pētījums: gados jaunu sieviešu vidū pieaug vēža gadījumu skaits; vīriešu vidū – krītas. Pētnieki skaidro iemeslus
Holivudas zvaigzne Džons Malkovičs savu pirmizrādi Rīgā nosvin ar sievu
"Apvienotais saraksts" attiecībā uz Rajevu bija kļūdījies, atzīst Tavars 2
Skatīt visus komentārus