Rīgas 1.slimnīcā radīts Baltijā pirmais mākslīgajā intelektā balstīts sarunrobots medicīnas iestādei
Virtuālais asistents Maija (ekrānuzņēmums)
Sabiedrība

Rīgas 1.slimnīcā radīts Baltijā pirmais mākslīgajā intelektā balstīts sarunrobots medicīnas iestādei

Jauns.lv/LETA

Rīgas 1.slimnīcā radīts Baltijā pirmais mākslīgajā intelektā balstīts sarunrobots medicīnas iestādei, paziņoja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Medne.

Rīgas 1.slimnīcā radīts Baltijā pirmais mākslīgajā...

Pagājušajā gadā Rīgas 1.slimnīca uzsāka sadarbību ar tehnoloģiju uzņēmumu "Tilde", kuras ietvaros tika veidota mākslīgā intelekta zināšanu bāze, lai paplašinātu nu jau vairāk kā pirms diviem gadiem ieviestā virtuālā asistenta Maijas darbības.

Šobrīd asistents māk rakstīt un atbildēt uz jautājumiem reāllaikā ar čata palīdzību par ārstu pieņemšanām, attēlot ārstu pieņemšanas kalendārus, attēlot lokāciju kur un kad pieņem speciālisti, kur novietot auto, kā ērtāk atrast reģistratūru, kā sagatavoties izmeklējumiem un cik tie maksā. Virtuālais asistents ik dienas sniedz atbildes uz 70 - 100 pieprasījumiem, un tas ir uz pacientu orientēts rīks, kas pieejams jebkurā diennakts laikā. Maija vizuāli atbilst slimnīcas grafiskai identitātei un komunikācijā ar pacientu izmanto saprotamu un vienkāršu latviešu valodu.

Sākotnēji Maija sūtīja īsziņas un veica robotizētos zvanus, lai atgādinātu par pacientu pierakstiem. Virtuālais asistents vienā sekundē spēj nosūtīt astoņas līdz desmit SMS un tikpat daudz robotizētos zvanus ar atgādinājumu vai aicinājumu, paziņot par atteikumu no pakalpojuma saņemšanas.

Tikmēr Rīgas 1.slimnīcas Pakalpojumu attīstības un klientu apkalpošanas nodaļas 52 darbinieki katru dienu 10 reģistratūrās noformē no 1200 līdz 1500 ambulatoros un dienas stacionāra pacientu pierakstus, pieņem samaksu par konsultācijām, diagnostiskajiem izmeklējumiem vai manipulācijām, kā arī rehabilitācijas pakalpojumiem. Zvanu centrs ik dienu saņem ap 2500 zvanus un e-pieteikumus ar pacientu jautājumiem vai vēlēšanos pierakstīties uz kādu no slimnīcas sniegtajiem pakalpojumiem. Lai atgādinātu par pierakstu vai saņemtu atteikumu, klientu apkalpošanas nodaļas darbinieki atzvana pacientiem. Šī tehniskā rutīnas darba atvieglošanai pirms vairāk nekā diviem gadiem tika ieviests virtuālais asistents Maija, skaidroja Medne.

Pateicoties virtuālā asistenta projektam, saziņa pacientam ar ārstniecības iestādi kļuvusi pieejamāka, katrs pats var izvēlēties sev ērtāko un tīkamāko saziņas veidu. Ik gadu, vidēji valstī aptuveni 20% pacientu neierodas un arī savlaicīgi neatsaka pierakstu uz pakalpojumu, lai to varētu izmantot cits pacients. Rīgas 1.slimnīcā šis rādītājs samazināts līdz 3%. Rezultātā pieaugusi ne tikai pacientu apmierinātība, bet arī slimnīcā strādājošo ārstu un speciālistu apmierinātība ar iestādes darba organizāciju, jo samazinātas dīkstāves un energoresursu patēriņš, optimizēta telpu un iekārtu noslodze, tādējādi radot iespējas pieņemt vairāk pacientus.