foto: Edija Pālens/LETA
Rīgas ielās likvidētas bedres gandrīz 28 tūkstošu kvadrātmetu platībā
Bedres un transports.
Sabiedrība
2023. gada 31. marts, 15:41

Rīgas ielās likvidētas bedres gandrīz 28 tūkstošu kvadrātmetu platībā

Jauns.lv/LETA

Rīgas ielās sākts brauktuvju seguma remonts, izmantojot karsto asfaltu, kā arī vienlaidus ieklāšanas tehnoloģiju. Vasaras sezonā gaidāmi plaši seguma atjaunošanas darbi, kuriem šogad pašvaldības budžetā atvēlēti 22,5 miljoni eiro.

Šajā ziemas sezonā ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju salaboti 17 319 mielu seguma. Aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģija ir piemērota laikapstākļiem, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulli vai ir zem tās. Šo darbu galvenais mērķis ir novērst satiksmes bīstamas situācijas. 

Iestājoties piemērotiem laikapstākļiem, kad nav nokrišņu un apkārtējā gaisa temperatūra nav zemāka par +5 grādiem, bedres likvidē ar karsto asfaltu, kā arī vienlaidus ieklāšanas tehnoloģiju. Rīgas ielās seguma labošanas darbus ar karsto asfaltu pakāpeniski uzsāka pagājušajā nedēļā. No šīs nedēļas darbi norit pilnā apmērā, līdz šim ar karsto asfaltu salabojot 10 475 m2 ielu seguma. Asfalta vienlaidus ieklāšanas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku un ļauj likvidēt ne vien satiksmei bīstamās bedres, bet novērst arī mazāka izmēra defektus.

Šovasar vairākās ielās un to posmos noritēs plaši seguma atjaunošanas darbi. Pašvaldība šiem darbiem plānojusi atvēlēt 22,5 miljonus eiro. Tāpat šogad 85 ielās ar grants segumu, kas ir uz pusi vairāk nekā pērn, veiks dubultās virsmas apstrādi. Plašāka informācija par konkrētajām vietām tiks publiskota pirms darbu uzsākšanas.

Par satiksmei bīstamām bedrēm Rīgas ielās iedzīvotāji aicināti ziņot Satiksmes vadības centram pa tālruni 80003600, e-pastu rdsvc@riga.lv vai mobilajā lietotnē Waze.

Tēmas