Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Nosaukti Teātra dienas izcilības balvu laureāti

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
27. martā 13:27 2023. gada 27. martā 13:27
  Jauns.lv
Atzīmējot Starptautisko teātra dienu, Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) kā katru gadu 27. martā nosauc Teātra dienas izcilības balvu laureātus. 2023. gadā LTDS valde nolēmusi piešķirt četras balvas:

 

  • Lilitas Bērziņas balva tiks pasniegta Dailes teātra aktrisei Ievai Segliņai par profesionāli daudzveidīgu, nobriedušu un spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā.
  • Harija Liepiņa balva tiks pasniegta Dailes teātra aktierim Jurim Bartkevičam par izcilu aktiermeistarību iepriekšējo sezonu laikā un ieguldījumu skatuves mākslā kopumā.
  • Jēkaba Dubura balvu par nozīmīgu ieguldījumu teātra pedagoģijā piešķirta nesen mūžībā aizgājušajam Latvijas Kultūras akadēmijas asociētajam profesoram, ilggadējam pedagogam un teātra režisoram Mihailam Gruzdovam.
  • Helēnas Tangijevas–Birznieces balva tiks pasniegta Latvijas Nacionālās operas baleta māksliniecei un baleta skolas pedagoģei Ludmilai Vikanovai par mūža ieguldījumu baleta mākslā un pedagoģiskajā darbā.

LTDS valde lēma šogad nepiešķirt Eduarda Smiļģa balvu, ko pasniedz par nozīmīgu, spilgtu novatorisku režiju iepriekšējo sezonu laikā vai par ieguldījumu latviešu teātra popularizēšanā Latvijā un pasaulē.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks latviešu teātra mākslas dzimšanas dienā š.g. 2. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. Laureātiem tiks pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes – ordeņi.

Balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, Latvijas Nacionālā opera un balets, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija, Latvijas Kultūras akadēmija, Eduarda Smiļģa Teātra muzejs un LTDS.

Citi šobrīd lasa

FOTO: draugi un talanta cienītāji mākslinieciski akadēmiskā gaisotnē sveic Robertu Koļcevu ar izstādes atklāšanu
FOTO: tas ir hokejs? Nē, tas ir sieviešu futbols sniegā! Latvijas un Andoras dāmas kā trakas dzenā bumbu pa piesnigušu futbola laukumu
FOTO: Grenādas piekrastē izveidots iespaidīgs zemūdens skulptūru parks, kuru “novērtē” astoņkāji, krabi un rajas
Pievienot komentāru