foto: LETA
Bauskas novads ziedos divus malkas apkures katlus vienai no Ukrainas pašvaldībām
Bauskas novada dome.
Novadu ziņas
2023. gada 27. janvāris, 18:04

Bauskas novads ziedos divus malkas apkures katlus vienai no Ukrainas pašvaldībām

Jauns.lv/LETA

Ceturtdien, 26.janvārī, Bauskas novada domes sēdē deputāti vienbalsīgi lēma Bauskas novada sadraudzības pašvaldībai Ukrainā, Malinas pašvaldībai, ziedot divus malkas apkures katlus.

Līdz šim apkures katli atradās Bauskas novada pašvaldības iestādē "Bauskas muzejs", taču tie vairs netiek izmantoti, bet ir labā tehniskā stāvoklī un lietošanai derīgi. Tiklīdz tas būs iespējams, ar biedrības "Tavi Draugi" starpniecību ziedojums tiks nogādāts Ukrainā.

Malinas pašvaldības vadītājs Oleksandrs Sitailo vēstulē Bauskas novada pašvaldībai skaidro, ka, turpinoties karam Ukrainā, šobrīd nodrošināt vietējo iestāžu darbu un pakalpojumu pieejamību ir sarežģīti. Pašvaldības budžeta līdzekļi maksimāli tiek novirzīti neatliekamu problēmu risināšanai, tai skaitā apkures un elektroapgādes nodrošināšanai. Ziemas sezonā apkures jautājums ir īpaši aktuāls, tādēļ Malinas pašvaldība lūdz Bauskas novada pašvaldības palīdzību šī jautājuma risināšanā.

Bauskas novada pašvaldība 2022.gada 4.jūnijā ir noslēgusi sadraudzības līgumu ar Malinas pašvaldību ar mērķi stiprināt savstarpējās attiecības starp tautām, reģioniem un pašvaldībām un sekmēt produktīvas, daudzpusīgas un izaugsmi rosinošas sadarbības attīstību starp vietējām kopienām.