Dekoratīvās mākslas muzejā atklāta "Dizaina studija bērniem"
foto: © Jennifer Lopez / Instagarm
Sabiedrība

Dekoratīvās mākslas muzejā atklāta "Dizaina studija bērniem"

Jauns.lv

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs kļuvis par bērniem draudzīgāku un aizraujošāku vietu, kur dizainu var radoši iepazīt jaunajā aktivitāšu studijā ekspozīcijā "Dizaina process".

Dekoratīvās mākslas muzejā atklāta "Dizaina studij...

Spēlējoties, šeit iespējams izmēģināt spēkus keramikas, kinētikas, plakātu dizaina un aušanas jomā, pašam sajust dizaina materiālu atšķirības un ieklausīties stāstos, ko atklāj interaktīvais skaļrunis "Babbit".

foto: © Jennifer Lopez / Instagarm

Jaunā "Dizaina studija bērniem" ļauj saistošā veidā pētīt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apskatītās tēmas un ģimenēm veidot ciešāku saikni ar dizainu ikdienā. Aktivitāšu galds būs interesants dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem – vienlaikus pie tā var darboties vairāki muzeja apmeklētāji jebkurā laikā, kad pieejama 3. stāva pastāvīgā ekspozīcija “Dizaina process”.

foto: © Jennifer Lopez / Instagarm

"Dizaina studija bērniem" tapusi sadarbībā ar dizaineri Lāsmu Kondrāti un ilustratori Kristīni Martinovu. Lāsma Kondrāte stāsta: “Manuprāt, ir izdevies radīt interesi raisošus un viegli uztveramus uzdevumus, kuriem ierosmi guvām no ekspozīcijas “Dizaina process”. Uzdevumi ir brīvi interpretējami, bez viena pareizā risinājuma, tādējādi sasaucoties ar radošo procesu. Man kā dizainerei bija svarīgi piedāvāt ilgtspējīgas bezatkritumu aktivitātes. Darbam izmantoju savu mīļāko materiālu – koku, kas ir atjaunojams, pārstrādājams, kā arī viegli utilizējams.”

foto: © Jennifer Lopez / Instagarm

Dizaina studija ir īpaši piemērota ģimenēm ar mazākiem bērniem, jo sniedz iespēju taktili rotaļāties un pildīt praktiskus uzdevumus, izmantojot dažādas maņas:

  • keramikas daļā, pētot formu un krāsu mijiedarbību, var veidot koka traukus un savu veikumu salīdzināt ar muzeja eksponātiem;
  • plakātu dizaina stacijā bērni tiek aicināti iejusties dizainera lomā un salikt savu košo “Dizaina procesa” plakātu;
  • kā panākt dinamiku jeb kinētiku dizainā, iespējams uzzināt kinētikas uzdevumā, savienojot un kustinot ģeometriskus rakstus;
  • pie aušanas rāmja katrs var izmēģināt pinumu veidus, atklāt to struktūru un īpašības;
  • savukārt Latvijā radītais dizaina skaļrunis “Babbit” iedvesmo tuvāk iepazīt materiālus, kurus dizaineri izmanto savos darbos.