Latvijas Mākslas akadēmijā pasniedz Izcilības balvas kultūrā

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Lielajā aulā šodien paziņoti un sveikti Izcilības balvas kultūrā 2022.gada laureāti, kuru vidū ir režisors Viesturs ...

gallery icon
109
Kultūra
2022. gada 5. decembris, 21:55

FOTO: paziņoti un sveikti Izcilības balvas kultūrā 2022. gada laureāti

Jauns.lv / LETA

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Lielajā aulā šodien paziņoti un sveikti Izcilības balvas kultūrā 2022.gada laureāti, kuru vidū ir režisors Viesturs Kairišs, izdevniecība "Liels un mazs", kā arī Latvijas Radio koris, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Kairišam balva pasniegta par Latvijas sabiedrībai nozīmīgu vēsturisku un laikmetīgu tēmu atklāsmi augsta mākslinieciskā līmeņa kino un teātra darbos, īpaši izceļot jaunāko spēlfilmu "Janvāris", kas raisījusi starptautisko rezonansi, gūstot balvas starptautiskajos kinofestivālos Ņujorkā, Varšavā un Romā.

Izdevniecība "Liels un mazs" saņēmusi balvu par augstvērtīgu, sociāli aktīvu un starptautiski plaši atzītu sniegumu bērnu grāmatniecībā, kas vainagojies ar 2022.gadā saņemto prestižo Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvu kategorijā "Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs Eiropā".

Latvijas Radio koris "Izcilības balvu kultūrā" saņēma par izcilu sniegumu nacionālā un starptautiskā līmenī, īpaši atzīmējot kora veiktos mūzikas ierakstus, kā arī spilgto, augsti profesionālo koncertdarbību Eiropā un pasaulē, kas ļāvusi vairāku Latvijas komponistu skaņdarbiem nokļūt starptautiskajā mūzikas arēnā.

Uz Izcilības balvu kultūrā var pretendēt, ja iegūts apbalvojums starptautiskos un profesionāli prestižos konkursos, festivālos un citos profesionāla novērtējuma pasākumos kultūras jomā, ja Latvijas mākslinieku vai kolektīvu veikums, piemēram, viesizrādes, koncerti, izstādes un citi pasākumi, guvis plašu rezonansi ārzemēs, veicinājis Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtības apziņu Latvijas sabiedrībā, kā arī tad, ja veikums piesaistījis plašu starptautisku uzmanību un radījis rezonansi pasaulē, veicinot Latvijas un ārvalstu kultūras telpu sadarbību un mijiedarbību.

Kultūras ministrijas apbalvojums - Izcilības balva kultūrā - tika iedibināts 2014.gadā. Aizvadītajos gados apbalvojumu saņēmis Aleksandrs Antoņenko, Jānis Nords, Žaņa Lipkes memoriāls, Signe Baumane, Iveta Apkalna, Andris Freibergs, Turaidas muzejrezervāts, Rasa un Raitis Šmiti, Andris Nelsons, dizaina birojs "H2E", Gidons Krēmers un kamerorķestris "Kremerata Baltica", režisors Alvis Hermanis, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rolands Kalniņš un Nora Ikstena, Imants Lancmanis, Elīna Garanča un Anna Laudere, Marina Rebeka, Gundega Laiviņa, platforma "Latvian Literature," Pēteris Vasks, Anete Melece un Rundāles pils muzejs.