Zināmi Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji. Gaidāmas daudzas debijas
XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku mākslinieciskā padome ir apstiprinājusi gaidāmo svētku koprepertuāra nozaru virsdiriģentus, virsvadītājus un Goda virsdiriģentus un virsvadītājus.
Svētku Goda virsdiriģenti ir Jānis Erenštreits, Juris Kļaviņš, Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers, Jānis Zirnis un Lilija Zobens.
Pūtēju orķestru Goda virsdiriģenti būs Haralds Bārzdiņš, Pēteris Vilks, Artūrs Maculēvičs, Raimonds Igolnieks un Vilis Kokamegi,
Savukārt svētku Goda deju virsvadītāji ir Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius, Elga Drulle, Rolands Juraševskis, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva un Uldis Šteins.
Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens: Latgales, Zemgales, Rīgas un diasporas kolektīvi
Simtgades Vispārējo Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens
“Nākamvasar Dziesmusvētku tradīcija svinēs 150 gadus. Pusotra gadsimta laikā dziesmu un deju svētku kustības galvenā bagātība bijusi tieši personības – gan tās, kas ikdienā piedalās māksliniecisko kolektīvu darbībā, gan kolektīvu vadītāji, gan Svētku virsdiriģenti un virsvadītāji. Koprepertuāra nozares nākamvasar gaidāmajos Svētkos ir devušas iespēju daudzām debijām, kas ir lielisks signāls tradīcijas ilgtspējai, jo šīs prasmes rodamas un izslīpējamas tikai nepastarpināti saskaroties ar Svētku vērienu,” akcentē Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte.
Svētku programmā ir iekļauti divi koncerti Mežaparka estrādē jeb Sidraba birzī – koru lielkoncerts “Tīrums. Dziesmas ceļš” un noslēguma koncerts “Kopā Augšup”. Koru lielkoncertā “Tīrums. Dziesmas ceļš” gaidāmas vairākas debijas virsdiriģentu vidū – pirmo reizi Vispārējo latviešu Dziesmu svētku kopkori diriģēs Jānis Baltiņš, Jurģis Cābulis, Uldis Kokars, Aigars Meri, Jānis Ozols, Andris Veismanis un Edgars Vītols. Par noslēguma koncerta “Kopā Augšup” un lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” virsdiriģentiem kļūs Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Gints Ceplenieks, Ivars Cinkuss, Agita Ikauniece-Rimšēviča, Mārtiņš Klišāns, Sigvards Kļava, Māra Marnauza, Māris Sirmais, Ints Teterovskis, Ilze Valce un Romāns Vanags, savukārt koru lielkoncerta virsdiriģents būs arī Jevgeņijs Ustinskovs, Mārtiņš Ozoliņš un Ārijs Šķepasts.
Nākamvasar gaidāmajos Svētkos notiks arī divi vērienīgi latviešu skatuviskās dejas koncerti. Lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs”, kas notiks Daugavas stadionā, Svētku virsvadītāji ir Selga Apse, Dagmāra Bārbale, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, pirmo reizi virsvadītāja godā stāsies arī Dace Adviljone, Ieva Karele un Guna Trukšāne. Lielkoncerta “Balts”, kas notiks Arēnā Rīga, virsvadītāji būs Dace Adviljone (pirmo reizi), Dagmāra Bārbale, Agris Daņiļevičs, Taiga Ludborža, Iluta Mistre, Jānis Purviņš, Gunta Skuja un Guna Trukšāne (pirmo reizi).
Dziesmu un deju svētku atklāšanas dienas noslēgums - emocionāls un sirsnīgs koncerts dalībniekiem
Pūtēju orķestru dižkoncerts “Laiks iet pāri” notiks Andrejostā, par pūtēju orķestru svētku virsdiriģentiem kļūs Jānis Puriņš, Guntis Kumačevs, Egons Salmanis, Raitis Ašmanis, Gvido Brenčevs, Andrejs Cepītis, Agris Celms, Andis Karelis, Jānis Smilga, Raitis Rērihs, Māris Martinsons, Tomass Kokamegi un Jānis Retenais.
Kokļu mūzikas koncerta “Laika upe” virsvadītājas būs Kristīne Dmitrijeva, Anda Eglīte, Valda Bagāta un Ilze Žvarte.
XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gade. Svētku laikā notiks vairāk kā 60 pasākumi un koncerti daudzās vietās Rīgā - Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, Arēnā Rīga, Ķīpsalas hallē, Latviešu biedrības namā, Viestura un Vērmanes dārzā, Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Latvijas Universitātē, Rīgas Domā, Hanzas peronā, Rīgas dievnamos. Dziesmu un Deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1600 kolektīvu Latvijā un vairāk nekā 100 ārvalstīs.