Rudens krāsu sprādziens Ķemeru parkā

Ķemeru vēsturiskajā parkā jau jūtamas rudens noskaņas – koku lapas iekrāsojas dzeltenos, oranžos un sarkanos toņos.

gallery icon
Novadu ziņas
2022. gada 30. septembris, 14:40

Foto: Rudens krāšņi izdaiļojis Ķemeru vēsturisko parku

Jauns.lv

Ķemeru vēsturiskajā parkā jau jūtamas rudens noskaņas – koku lapas iekrāsojas dzeltenos, oranžos un sarkanos toņos. Koši zied arī simtiem hortenziju un citi augi, informē Jūrmalas domes pārstāve Megija Parfilova.

Pērn atjaunotais Ķemeru vēsturiskais parks ir izcila vieta, kur baudīt košo rudens krāšņumu. Cauri parkam ved romantiski pastaigu celiņi, pavīd krāsainu koku lapotnes, parka ainavā var apskatīt vēsturisko arhitektūru – paviljoni, rotondas un divpadsmit tiltiņi, kas šķērso cauri parkam plūstošo Vēršupīti. Viens no skaistākajiem parka objektiem ir romantiskā Mīlestības saliņa ar paviljonu- rotondu, kurā šoruden ierīkota kafejnīca.

Rudenī Ķemeros var baudīt ne tikai vēsturiskā parka burvību, bet arī uzkāpt 42 metru augstajā ūdenstornī, kas ir Latvijas industriālā mantojuma sastāvdaļa un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Apmeklētājiem pieejami divi skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā no kuriem paveras brīnumains skats uz Ķemeru apkārtni, kuru rotā zeltaini koki.

Līdz 30. oktobrim apmeklētājiem bez ieejas maksas ir atvērts Ķemeru ūdenstornis. Par papildus maksu var pieteikt ekskursiju pa atjaunoto Ķemeru kūrorta parku un ūdenstorni visa gada garumā. Augšējā skatu laukuma (42 m) apmeklējums ir tikai ar iepriekšēju rezervāciju, kuru var veikt Jūrmalas mājaslapā.

Ķemeru parkam ir vairāk nekā 180 gadu vēsture, to projektēja un 1839. gadā sāka veidot Rīgas daiļdārznieks Kārlis Heinrihs Vāgners. Parks veidots agrāk slavenā Ķemeru kūrorta ārstniecības iestāžu viesu vajadzībām – pastaigām un relaksācijai. Ķemeru parks ir senākais un apjomā lielākais publiskais dārzs Latvijā ārpus Rīgas, tas ir bagāts ar dabas resursiem, un parkā joprojām pieejams vērtīgais sērūdens. Tieši esošo sērūdeņu dziedniecisko īpašību dēļ agrākos laikos Ķemeros ierīkoja kūrortu – sākotnēji pacientus Ķemeros uzņēma vietējā mežziņa mājās, kur sērūdeni no avotiem veda spaiņos un mucās, tad sildīja un piedāvāja peldes ozolkoka baļļās. Vēlāk, no 19.gadsimta beigām, tika izveidotas sērūdens un dūņu vannu iestādes, ierīkots kūrparks.

Ķemeru parks ir senākais un apjomā lielākais publiskais dārzs Latvijā ārpus Rīgas.