Sabiedrība

Mārupiešiem maciņš būs jāatver tik plaši kā nevienam Latvijā: tur gaidāms augstākais siltuma tarifs

Jauns.lv

Krievijas sāktā kara dēļ ieviestās sankcijas un valdību lēmumi ierobežot Krievijas energoresursu iegādes aizvien jūtamāk atspoguļojas arī mūsu visu ikdienā. Līdz šim dārgākais siltuma tarifs Latvijā gaidāms Mārupes novada iedzīvotājiem. Pašvaldības siltumuzņēmuma “Mārupes komunālie pakalpojumi” iesniegtais projekts regulatoram paredz cenu celt līdz 320 eiro par megavatstundu. Uzņēmuma vadība to skaidro ar augsto dabasgāzes cenu. Plānots, ka šāds tarifs būs spēkā no 1. septembra.

Mārupiešiem maciņš būs jāatver tik plaši kā nevien...

Kā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma", 320 eiro par megavatstundu ar pamatīgu atrāvienu ir augstākais siltuma tarifs, kāds līdz šim iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK). Visticamāk, par šādu cenu mājokļus nāksies sildīt uzņēmuma "Mārupes komunālie pakalpojumi" klientiem Mārupes, Tīraines un Skultes ciemos Mārupes novadā.

Cena ir divarpus reizes augstāka, nekā ciemu iedzīvotāji maksā šobrīd.

Uzņēmuma vadītāja stāstīja, ka vienīgais tarifa pieauguma iemesls ir strauji pieaugusī dabasgāzes cena. Pirmajā iepirkumā neviens komersants dabasgāzi piegādāt nepieteicās, savukārt otrajā mēģinājumā atsaucies Igaunijas uzņēmums "Enefit", ar kuru noslēgts līgums uz četriem mēnešiem par fiksētu cenu.

"Mēs esam patiesībā priecīgi par to, ka mums vispār ir šis viens piedāvājums, jo arī šīs gāzes rezerves, kā mēs visi zinām, ir tādas diskutablas. Nav garantijas. Pašreiz mums vismaz juridiski ir garantija, ka viņi garantē piegādāt šo gāzes apjomu vismaz līdz decembrim," stāstīja “Mārupes komunālie pakalpojumi” valdes locekle Dace Šveide.

Tarifa pamatotību šobrīd vērtē regulators. Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas vadītājs Valdis Vītoliņš uzskata, ka līdzīgi tarifu pieaugumi var notikt arī citviet.

"Galvenais ir tas, vai šādā apdzīvotā vietā siltumapgāde tiek nodrošināta tikai ar dabasgāzi, vai tur ir arī biomasa vai tikai biomasa. Cena tikai ar dabasgāzi būs visaugstākā," norādīja Vītoliņš.

"Mūsu gadījumā tas ir vienīgais avots, un mums arī nav tehnisku iespēju, lai mēs ātri pārietu uz kaut ko citu gan tīri vietas ziņā, jo katlu mājas atrodas ļoti tuvu pie daudzdzīvokļu mājām. Tā kā šis alternatīvais resurss... Mums ir apgrūtinoši. Nav šo teritoriju," atzina Šveide.

"Mārupes komunālie pakalpojumi" siltumu nodrošina 32 daudzdzīvokļu mājām.