Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto (Foto: LETA)

Licis klausīties Krieviju attaisnojošus murgus un tad iesitis pasažierei pa seju. Policijai ziņots par vēl vienu agresīvu taksistu 16

112
22. jūnijā 18:50 2022. gada 22. jūnijā 18:50
  Jauns.lv / LETA
Valsts policija sākusi administratīvo procesu pret kādu taksometra vadītāju, kurš aizstāvējis Krievijas agresiju Ukrainā un Rīgā uzbrucis savai klientei, kurai ir pretēja politiskā pārliecība.

"Valsts policija šādu gadījumu ir reģistrējusi. Sākotnēji ir uzsākts administratīvais process. Šobrīd tiek skaidrota iespējamā vainīgā vīrieša identitāte, un tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu," teikts policijas ierakstā sociālajos tīklos.

Valsts policija šādi reaģējusi uz advokāta Egona Rusanova sniegto informāciju, ka pie viņa pēc palīdzības vērsusies Krievijas režīma opozicionāre, aktīviste un blogere Božena Malašenko, kurai minētais taksists uzbrucis.

Rusanovs informē, ka pret Malašenko 20.jūnijā vardarbību saistībā ar karu Ukrainā pastrādājis "Bolt" taksometra vadītājs "Igors", kurš, ievērojot, ka pasažiere runā krieviski, nospriedis, ka atradis pateicīgu viņa "politinformācijas klausītāju".

Saskaņā ar Rusanova sniegto informāciju, pēc Malašenko izteiktā aizrādījuma, ka šobrīd karā krievi slepkavo ukraiņus, taksometra vadītājs esot kliedzis, "ka tas ir pareizi, ka Krievija sabombardēs Ukrainu, ka Krievija arī Latviju piespiedīs pienācīgi "uzvesties", jo Krievija "visu ir devusi" Latvijai, un ka krievu karaspēks šeit agru vai vēlu būs, ka Bučas gadījumā ukraiņi esot morgos savākuši līķus pa visu Ukrainu un tos tur novietojuši, ka Ukraina ir fašistiska valsts utt.".

Kad Malašenko pieprasījusi izbeigt šo naida tirādi, taksometra vadītājs esot atbildējis: "Tu, maita, klausīsies!"

Pati Malašenko sociālajos tīklos raksta, ka pēc šādas taksista kliegšanas viņa satvērusi viņu aiz krekla un paziņojusi, ka "nevis es klausīšos, bet tu atvainosies".

Pēc tam taksometra vadītājs esot iesitis Malašenko pa seju. Rusanovs informē, ka Malašenko uzrakstījusi iesniegumu policijai un tas pieņemts Valsts policijas Teikas iecirknī.

Jau ziņots, ka aprīļa beigās Valsts policija sāka kriminālprocesu par konfliktu taksometrā Rīgā saistībā ar Krievijas himnas klausīšanos. Kāda sieviete sociālajos tīklos vēstīja, ka iesēdusies koplietošanas platformas "Bolt" taksometrā, kurā vadītājs klausījies Krievijas himnu. Sieviete lūgusi to pārslēgt, taču taksists uz lūgumu nav reaģējis.

Konflikts redzams arī video:

Pēc tam sākusi skanēt cita krievu dziesma, kuru kliente vēlreiz lūgusi pārslēgt vai izslēgt pašreizējās situācijas Ukrainā dēļ. Pēcāk vadītājs paziņojis, ka tā ir viņa automašīna, kurā darbojas viņa noteikumi. Savukārt sieviete atbildējusi, ka viņa ir kliente un vēlas, lai mūzika tiktu izslēgta vai pārslēgta. Taksists atbildējis rupjiem vārdiem, apturējis automašīnu pie Māras dīķa un sievieti, pēc pašas stāstītā, izvilcis aiz matiem ārā un nometis uz zemes.

Saistītās ziņas

"Saņēmu sitienu ar dūri pa galvu," - karu slavinošs klients uzbrūk taksistam brauciena laikā, bet viņam par to nekas nav 12
"Izvilka aiz matiem un nometa uz zemes" – "Bolt" vadītājam nav paticis klientes lūgums izslēgt Krievijas himnu 15
"Paskaties uz sevi! No kāda ciema esi atbraukusi?" Zviedrijā uz ielas ukrainieti nozākā krievvalodīga skolotāja 18

Policija tika sākusi kriminālprocesu par huligānismu, vienlaikus solot vērtēts, vai nav saskatāms arī kāds cits noziedzīgs nodarījums, piemēram, naida noziegums.

Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot arī par līdzīgiem gadījumiem, notikuma brīdī zvanot policijai pa tālruņa numuru 110, vēršoties tuvākajā iecirknī klātienē vai nosūtot iesniegumu elektroniski, apstiprinātu ar elektronisko parakstu, uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv.

Citi šobrīd lasa

Latviešu uzņēmējas rada jaunu biznesu - dabai draudzīgus peldkostīmus “īstām” sievietēm
Bez dusmīgām grimasēm! Grēta Tūnberga krietni paaugusies 9
Putina iespējamā mīļākā Alīna Kabajeva iegādājusies luksusa mājas Turcijā, apgalvo Ņevzļins 3
Skatīt visus komentārus