Saeimā notiks Trīs jūru iniciatīvas parlamentārais forums
foto: LETA
Saeimas ēka
Politika

Saeimā notiks Trīs jūru iniciatīvas parlamentārais forums

Jauns.lv

Saeimā otrdien, 21.jūnijā, notiks Trīs jūru iniciatīvas parlamentārais forums, kas pulcēs Ārlietu komisiju deputātus un citus parlamentāriešus no Trīs jūru iniciatīvas dalībvalstīm un partnervalstīm. Forumā plānots spriest par digitālo transformāciju, infrastruktūras savienojamību, enerģētisko neatkarību, drošību un Trīs jūru iniciatīvas ģeopolitisko nozīmi reģiona stiprināšanā.

Saeimā notiks Trīs jūru iniciatīvas parlamentārais...

“Pasaule ir mainījusies - pēdējo gadu laikā piedzīvoti nopietni globāla mēroga satricinājumi, kam seko krīžu pēcgrūdieni. Trīs jūru iniciatīvas mērķi un potenciāls šajā laikā izrādās vēl aktuālāks, jo rada iespēju padarīt Eiropu patiesi savstarpēji savienotu un ļaus mūsu valstīm būt tehnoloģiski, finansiāli un militāri noturīgākām un konkurētspējīgākām. Šodien esam šī ceļa sākumā, un Trīs jūru iniciatīvas parlamentārais forums palīdzēs veidot izpratni par šīs iniciatīvas radītajām iespējām un ieguvumiem tajā iesaistīto valstu lēmumu pieņēmēju vidū, lai vēlāk šīm diskusijām varētu sekot reāli, praktiski darbi,” pauž Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

Plānots, ka forumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un  Ukrainas parlamenta (Verkhovna Rada) priekšsēdētāja vietniece Olena Kondratjuka (Olena Kondratiuk).

Foruma pirmajā sesijā plānots spriest par ģeopolitisko drošību un infrastruktūras ieguvumiem. Šīs sesijas moderators būs R.Kols. Otrā sesija, kuru moderēs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans, būs veltīta Trīs jūru iniciatīvas ekonomiskajiem aspektiem. Savukārt trešajā sesijā parlamentārieši spriedīs par Trīs jūru iniciatīvas sadarbības digitālās transformācijas iespējām. Šo sesiju moderēs Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Trīs jūru iniciatīva dibināta 2016. gadā, lai veicinātu vienotību un konverģenci starp Eiropas Savienības 12 dalībvalstīm ar uzsvaru uz infrastruktūru, enerģētiku un digitālo savienojamību. Iniciatīva vieno Latviju, Austriju, Bulgāriju, Horvātiju, Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Lietuvu, Poliju, Rumāniju, Slovākiju un Slovēniju.