foto: LETA
Tiesa vēlreiz skatīs NEPLP uzlikto sodu par raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sižetu
Latvijas Televīzijas darbinieka soma.
Sabiedrība
2022. gada 17. maijs, 21:47

Tiesa vēlreiz skatīs NEPLP uzlikto sodu par raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sižetu

Jauns.lv

Tiesai pirmajā instancē būs vēlreiz no jauna jāizskata Latvijas Televīzijas (LTV) sūdzība par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) uzlikto administratīvo naudas sodu par raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sižetu.

LTV vēsta, ka NEPLP bija uzlikusi naudas sodu 4000 eiro apmērā, jo uzskatīja, ka raidījumā par Covid-19 vakcīnu iedarbīgumu nav bijusi nodrošināta pietiekama precizitāte un neitralitāte. Pirmās instances tiesa sodu bija atcēlusi, jo atzina, ka raidījumā pārkāpuma nav bijis.

NEPLP to pārsūdzēja, un nu Rīgas apgabaltiesa apelācijas instancē lēmusi nodot lietu izskatīšanai no jauna – vēlreiz pirmajā instancē.

"Aizliegtais paņēmiens" pērn rudenī pārbaudīja antivielas pēc "Pfizer" otrās vakcīnas un "AstraZeneca" pirmās vakcīnas. "Gulbja laboratorijas" pārbaudē tika secināts, ka pēc "AstraZeneca" vakcīnas antivielu ir mazāk.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska norādīja, ka antivielu veidošanās mērījumi pēc vakcinācijas pret Covid-19 nesniedz pietiekamus secinājumus par vakcīnas efektivitāti – vai antivielu daudzums ir pietiekams, vai arī ne. Tādējādi "Aizliegtā paņēmiena" eksperiments samulsināja cilvēku prātus.