foto: Publicitātes foto
"airBaltic" Pilotu akadēmija pieredz lielāko izlaidumu savā vēsturē
Sabiedrība
2022. gada 16. maijs, 15:12

"airBaltic" Pilotu akadēmija pieredz lielāko izlaidumu savā vēsturē

Jauns.lv

2022. gada 16. maijā sešpadsmit studenti absolvēja Latvijas lidsabiedrības "airBaltic" Pilotu akadēmiju. Absolventi pēc pilna laika komerciālā pilota programmas pabeigšanas saņem komercpilota apliecību. Turklāt jau 12. grupa ar deviņiem studentiem uzsāka profesionālās pilota studijas.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, sveicot akadēmijas absolventus un jaunos kursantus: “Aviācijas nozare atgriežas ierastajā režīmā pēc pandēmijas izraisītās krīzes. Līdz ar to jau tuvākajos gados pieprasījums pēc pilotiem un citiem profesionāļiem aviācijas nozarē tikai augs.”

foto: Publicitātes foto

Ministrs uzsvēra, ka Rīga tiek attīstīta kā Baltijas centrālais aviācijas mezgls un airBaltic ir kļuvusi par nozīmīgu tirgus spēlētāju Eiropā, tāpēc labi apmācīts personāls ir viens no galvenajiem faktoriem šo pozīciju saglabāšanā.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Šis ir lielākais izlaidums, ko mēs jebkad esam pieredzējuši "airBaltic" Pilotu akadēmijā. Tas ir nozīmīgs pavērsiens šai programmai, kas līdz šim ir sagatavojusi 42 komerciālos pilotus. Mēs arī sveicam jaunos un apņēmīgos 12. grupas studentus, kuri šodien uzsākuši savas studijas.”

foto: Publicitātes foto

Jaunā studentu grupa ir pirmā, kas sāk studijas ar jauno uzlaboto maksājumu struktūru. "airBaltic" Pilotu akadēmijas studentiem tagad būs jāsedz mācību maksa līdz privātās pilota licences iegūšanai, šīm izmaksām veidojot aptuveni 15 000 eiro. Pēc "airBaltic" pilotu novērtējuma saņemšanas un kļūšanas par uzņēmuma darbinieku lidsabiedrība nodrošinās finansējumu pārējām studijām.

Šobrīd kopumā "airBaltic" Pilotu akadēmijā ir 72 aktīvi studenti. Vairums studentu ir no Baltijas valstīm, taču ir arī studenti no citām ES valstīm, tai skaitā Vācijas, Francijas, Somijas, Spānijas un Itālijas. Vairāk nekā 10% airBaltic Pilotu akadēmijas studentu ir sievietes.