Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Intars Busulis. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Talsos uzstādīts Intaram Busulim veltīts muzikālais soliņš 4

Novadu ziņas
14. maijā 11:53 2022. gada 14. maijā 11:53
  Jauns.lv / LETA
Šodien plkst. 13 Talsos, vienā no pilsētas pakalniem - Baznīckalnā, atklās Intaram Busulim veltītu muzikālo soliņu, informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Muzikālais soliņš atskaņos Busuļa sveicienu un dziesmas "Miglas rīts", "Reiz tu nāksi klusumā", "Dejo vientulību", "Purva bridējs", "Iesniegums" un "Debesis".

Baznīckalns, kurā slejas Talsu evaņģēliski luteriskā baznīca, ir viens no Talsu pilsētas tūrisma apskates objektiem, un tagad tās apkārtni papildinās Busulim veltīts muzikālais soliņš ar atbilstošu labiekārtojumu.

No muzikālā soliņa lokācijas paveras skats uz Talsu ezeru un pieminekļa "Koklētājs" apkārtni, tā aicinot izbaudīt ainavisko skaistumu labas mūzikas pavadījumā. Tā izvietošanas vieta ir bruģēta, uzstādīta arī vizuālajai stilistikai atbilstoša atkritumu urna un apgaismes laterna. Muzikālā soliņa vizuālajā noformējumā iekļauts Talsu brunča raksts.

Kā skaidro Fedko, muzikālo soliņu ideja pilsētā iekļauta Indras Kļaviņas izstrādātajā Talsu pakalnu loka dzīvināšanas plānā, un tos, veltītus Talsu pilsētas mūziķiem, paredzēts ar laiku izvietot pilsētas pakalnos.

Šogad tiks sākts darbs pie muzikālā soliņa izveides Tiguļkalnā, ko paredzēts veltīt komponistam Raimondam Tigulam. 

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti mēģina iekļūt ukraiņu spēku aizmugurē un izjaukt apgādes ceļus 35
VIDEO: basketboliste Liene Jansone izrāda ģimenes māju, kur sadzīvo trīs paaudzes
Keita Mosa atklāj patiesību par incidentu uz kāpnēm ar Džoniju Depu. Amberas Hērdas apgalvojums tiek atspēkots
Skatīt visus komentārus