Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Saules enerģija nodrošinās gandrīz 20% no uzņēmuma elektrības patēriņa. (Foto: Unda)

Engurē zivju rūpnīca tagad izmanto saules enerģiju

Novadu ziņas
16. maijā 05:44 2022. gada 16. maijā 05:44
  Kas Jauns Avīze
Engurē zivju pārstrādes uzņēmumā "Unda" par 165 460 eiro uzstādīts saules paneļu parks ar kopējo jaudu 236 kilovati.

Pēc prognozēm, kopumā 630 paneļu gadā saražos vismaz 226 300 kilovatstundu elektroenerģijas – gandrīz 20% no uzņēmuma kopējā patēriņa. Projekts īstenots sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu "AJ Power",  "Swedbank" un Lauku atbalsta dienestu.

“Esam atbildīgs uzņēmējs, un mums rūp ilgtspējīgi un dabai draudzīgi risinājumi. Pašreiz vērojama nebijuša mēroga energokrīze un energoresursu cenas ir ļoti augstas, tāpēc savs saules paneļu parks būtiski palīdzēs uzlabot uzņēmuma konkurētspēju starptautiskā līmenī,” komentē "Undas" valdes priekšsēdētājs Artūrs Bubišs.

Pēdējā laikā arī citi uzņēmumi iegulda līdzekļus saules enerģijā. Pērn lielāko saules parku Zemgalē izveidoja zeķu rūpnīca "M.P. Socks" Smārdē. Uz zemes un jumta uzstādītie 708 saules paneļi gada laikā saražos 258 000 kilovatstundu – apmēram 32% no gada kopējā elektroenerģijas patēriņa.

Uz lielveikala "Maxima" jumta Rīgā, Saharova ielā 20A, uzstādīta saules elektrostacija, kas gadā saražos 186 666 kilovatstundas, nodrošinot gandrīz 10% no nepieciešamās elektroenerģijas.

Citi šobrīd lasa

Daiļā advokāte Vaskesa atkal būs līdzās Džonijam Depam. Pret aktieri sākta jauna tiesas prāva 6
Policijas konvojs vēlu vakarā pavada Putinu uz noslēpumainu vizīti Kremlī. VIDEO 6
Bez dusmīgām grimasēm! Grēta Tūnberga krietni paaugusies 10
Tēmas: Maxima, Swedbank
Pievienot komentāru