foto: Publicitātes
Trešās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles norise tiek pārcelta uz 2023. gadu
Kultūra
2022. gada 13. aprīlis, 11:35

Trešās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles norise tiek pārcelta uz 2023. gadu

Jauns.lv

Reaģējot uz reģionā notiekošo karu, trešā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA3) pārcelta uz 2023. gada vasaru. Iepriekš Renē Bloka kūrēto izstādi “Cieņas vingrinājumi” bija plānots atvērt šī gada 15. jūlijā.

Kamēr Ukrainā tiek pastrādāti neiedomājami noziegumi, mēs nevaram strādāt pie izstādes, kas bija iecerēta kā cieņas un kopības sajūtas caurvīts cildinājums mākslai un māksliniekiem. Mēs stingri nosodām Krievijas iebrukumu Ukrainā, un esam vienoti ar ikvienu, kurš aicina nekavējoties kara darbību izbeigt.

Mūsu pienākums un atbildība kā laikmetīgai mākslas institūcijai ir nodrošināt platformu mākslinieku un sabiedrības mijiedarbībai, diskusijām un refleksijai par realitāti. Tādēļ kopā ar māksliniekiem, citām starptautiskām mākslas un kultūras institūcijām, kuratoriem un citiem mākslas pasaules profesionāļiem vēlamies rosināt atklātu diskusiju par mākslas industrijas lomu plašākā kontekstā, aicinot runāt par biennāļu formāta nozīmi, jo to uzdevums arvien ir ietekmēt un iesaistīt sabiedrību – arī kara un konfliktu laikā. Kāda platforma māksliniekiem, kuratoriem un sabiedrībai šobrīd ir patiesi nepieciešama?

No visas sirds jūtam līdzi visiem, kuri cieš šajā karā, un izsakām savu visdziļāko cieņu katram, kurš neklusē un sniedz savu palīdzību tiem, kuriem tā šobrīd visvairāk nepieciešama. Tā ir neiedomājama traģēdija, kurā vienaldzīgs nedrīkst palikt neviens.

PAR RIBOCA

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) ir 2016. gadā dibināta starptautiska biennāle ar Eiropas fokusu un spēcīgu reģionālo profilu. Rīgas un Baltijas valstu bagātīgā vēsture ļauj biennālei izcelt plašāku reģionu un rada iespējas māksliniekiem uzsākt dialogu ar pilsētas un tās ģeogrāfiskās apkārtnes kultūrvēsturisko un sociāli politisko kontekstu.

RIBOCA sevi uzskata par nozīmīgu vietu mākslas eksperimentu un zināšanu radīšanai, vietējo un reģionālo dalībnieku un institūciju sadarbības un mijiedarbības aktivizētāju un pašreizējo sociālo, politisko un ekonomisko problēmu barometru, kas atspoguļojas mākslas praksēs.

RIBOCA1 2018. gadā kūrēja Katerina Gregos un Solvej Helweg Ovesen, bet RIBOCA2 2020. gadā – Rebecca Lamarche-Vadel.

Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) iniciators ir biedrība RĪGAS STARPTAUTISKĀ BIENNĀLE. Biennāles dibinātāja un direktore Agnija Mirgorodska radīja RIBOCA, lai nodrošinātu jaunu starptautisku platformu ārvalstu un Baltijas valstu māksliniekiem. Tās mērķis ir popularizēt laikmetīgo mākslu, sniegt izglītojošu un sabiedrisku atbalstu visā reģionā, kā arī raisīt māksliniecisko mijiedarbību starp Baltijas reģionu un pārējo pasauli.